— Знайома працює касиркою в супермаркеті "АТБ". Недавно прибігла, плаче, — розповідає полтавка 23-річна Валентина Яцько. — Каже, в касі недостача більше півтори тисячі гривень. Керівництво почало дізнаватися, що трапилось. Стали запис на відеокамері передивлятися. Чітко було видно, що підійшов чоловік середніх літ. Дав подрузі 200 гривень. Та дала йому здачі 500. Потім він сам перехилився та дістав із каси тисячу гривень, вона сиділа, мов зачарована. Ні слова не сказала. Узагалі не пам'ятала той епізод. Інші друзі розповіли, що в черзі до каси в банку підійшов чоловік. Вони гроші міняли. Він сказав, допоможе поміняти. Ті слухняно віддали. Потім недорахувалися тисячі гривень.
У Полтаві говорять, містом ходить гіпнотизер. Чоловік середнього зросту, на вигляд 30-35 років. Потерпілі пригадують лише деталі зовнішності, говорять, образ наче стерся з пам'яті.
У магазинах мережі "АТБ" кажуть, таке трапляється не тільки в них, а й у інших магазинах. Касири від обману не застраховані. Скільки дають решти, фіксують лише відеокамери. Недостачу вираховують із зарплат.
На гіпнотизера до міліції ніхто не скаржився.
— Торік і позаторік отримували багато заяв на тих, хто знімає "порчу". Як правило, з жертвою знайомилися на базарах, гіпнотизували людину й вимагали гроші, цінності. У Кременчуці пенсіонер виніс усі гроші, йому обіцяли зняти родове прокляття. Шахраї призначали зустрічі в різних місцях, вимагали ще грошей. Чоловік звернувся до сина. Той заявив у міліцію. Шахраїв спіймали. Найбільше вуличних гіпнотизерів у Полтаві, Кременчуці, Лубнах, — говорить Юрій Сулаєв з обласної міліції. — Хто володіє гіпнотичними здібностями, жертву визначають заздалегідь, щоб у людини була слабка аура.
Гіпнотизери не перебувають на обліку в міліції. За вимагання грошей з допомогою гіпнозу можуть присудити штраф або до 12 років ув'язнення, залежно від суми, яку видурили.
Коментарі