Міський голова Полтави 42-річний Олександр Мамай досі не в'їхав у свій робочий кабінет. Ремонт у ньому триватиме ще кілька тижнів. Він устиг обійти всю міську раду та дати розпорядження.
У вівторок о 14.00 Олександр Мамай повертається з обіду. Традиційно обідає вдома.
— У мене дружина гарно готує. Та й просто приємно мені вдома обідати, — розповідає. — Є можливість із родиною поспілкуватися, бо майже не бачимося.
У фойє міськради мера перестріває літня відвідувачка. Уважно вислуховує її. Показує, де розміщений відділ, який працює зі зверненнями громадян. Швидко збігає сходами на другий поверх.
— У міській раді, доки не став мером, майже не був, — розказує. — Правда, тричі довелося побувати на першому поверсі, коли реєструвався кандидатом у мери. На другий піднявся лише після оголошення офіційних результатів.
Веде до свого кабінету. Тепер там ремонт. Робітники шпаклюють стіни.
— Оце все, що від колишнього мера залишилося, — показує рукою на стіл, накритий прозорою плівкою. — Меблі вивезли, проводи пообрізали. Що могли найгірше — зробили. Коли я сюди зайшов 5 листопада після оголошення офіційних результатів, Матковський сидів ось за цим столом. Поставив мене до відома, що меблі його власні й він їх забрав. Я змовчав, бо це його право. Але якщо закінчиться моя каденція, обіцяю залишити меблі наступнику. Ми з Матковським люди з бізнесу. Для кожного ціна цих меблів не така вже й велика, щоб не залишити їх у спадок. Я б міг і перекупити, якби хоч запропонував.
Сподівається, що ремонт у кабінеті закінчать за кілька тижнів.
— Сказав, аби хоч шпалери переклеїли, щоб відвідувачів не соромно було приймати, — розповідає Олександр Федорович. — Якогось ремонту супер-євро мені не потрібно. Щоб було приємно та зручно.
Тепер працює в кабінеті керуючого справами. Він навпроти мерівського. У кімнаті обмаль меблів. Стоїть стіл, стілець, телефон.
— Я до таких спартанських умов нормально ставлюся, — усміхається. — Приймаю людей тут. Стіл чистий, бо всю пошту вже розібрав.
Зауважує, освячувати відремонтоване робоче місце не планує.
— Я віруючий, але попередні свої кабінети не освячував. Тому й цей не стану. Та й взагалі я людина не кабінетна, а вільна. У приміщенні буду тільки з людьми спілкуватися. Мені приємніше в місті бути. Бачити, що де робиться.
За нового мера в коридорах міської ради вкрутили лампочки. Раніше було темно.
— Це моє розпорядження, — каже Мамай. — Хай ми за світло на якусь тисячу дорожче заплатимо, але ж хочеться, щоб людям зручно було працювати, та й відвідувачам міської ради так комфортніше.
Зауважує, у кабінетах посадовців нічого не змінюватимуть. Каже, люди так звикли працювати. Нових порядків у міській раді встановлювати також не планує.
— Я краще в місті порядок наводитиму, а не у виконкомі.
Працюватиме Мамай з новою секретаркою. Попередня, Анна Лактіонова, одразу після виборів звільнилася.
— У мене секретарем працює сестра дружини, — говорить Олександр Федорович. — Вона досвідчений працівник. Тривалий час була секретарем у головного лікаря четвертої лікарні Леоніда Куроєдова.
Мер стверджує, що вже понад 15 років працює без вихідних.
— У мене людей сьогодні так мало на прийом, бо з багатьма зустрівся в суботу та неділю, — говорить Олександр Мамай. — Приймаю їх у приміщенні громадського об'єднання "Наш дім — Полтава". Звик працювати на вихідних. Для мене найкращий відпочинок — добре виспатися.
Побився об заклад і виграв авто та дві поїздки
Перед виборами Олександр Мамай побився об заклад, що стане мером Полтави. У друга виграв 21-шу "волгу".
— Товариш хотів мені її подарувати, але я захотів виграти її у спорі, — каже Олександр Федорович. — Зараз "волга" стоїть у мене в дворі.
Теперішній голова Київської райради Полтави Олександр Тарашевський проспорив йому три дводенні відпочинки на своїй яхті в Севастополі. А депутат міськради Віктор Горяєв забезпечить Мамаю два безкоштовні перебування по три дні в Москві.
Коментарі