— Мій син 14-річний Сашко цілими днями просиджує в полтавській бібліотеці №5. Там провели безкоштовний інтернет. Так він ходить туди, щоб грати у гру "Контр страйк", — говорить 33-річна Ірина Рева. — Малий розказує, бібліотекарі за ними не слідять, того молодь туди валом валить. Сидять "ВКонтакте".
— За інтернет, справді, не треба платити, й люди можуть заходити на будь-який сайт, крім порнографічних, бо вони заблоковані, — розповідає Лідія Григорівна з бібліотеки №5 на вул. Фрунзе, 49. — У нас стоять чотири комп'ютери. Найчастіше приходять школярі й студенти. Відвідувачі або шукають реферати, або чатяться через програму "Скайп" чи соціальні мережі. Частина грає в онлайн-ігри. Заборонити їм не можемо, бо такі правила ніде не прописані.
У Полтаві безкоштовний інтернет провели менш як рік тому в другій, четвертій, п'ятій, шостій, 10-й, 13-й і центральній бібліотеках на вул. Алмазна. Вони працюють за програмою "Бібліоміст", що діє за угодою між Україною та Сполученими Штатами.
— Комп'ютери стоять у читальному залі, — каже 56-річна Людмила Бойко, завідувач методичного відділу Полтавської центральної бібліотеки. — Машини постійно зайняті. Щоб не було столпотворіння, завели спеціальний журнал, куди люди записуються. А тих, хто працює за комп'ютером, просимо бути за монітором не більш як годину в день.
В області за цією програмою працюють ще 27 бібліотек у Семенівському, Великобагачанському, Кременчуцькому, Машівському, Пирятинському, Котелевському та Миргородському районах.
Коментарі
1