Ексклюзиви
Четвер, 24 липня 2008 18:29

Феодосія Горкун подарувала церкві своє подвір"я

Пенсіонерка Феодосія Горкун із Книшівки Гадяцького району подарувала власну хату із земельною ділянкою місцевій церковній громаді. На місці будинку селяни вирішили збудувати храм. Жінка перебралася до будинку для літніх людей у райцентр.

— Шукали землю під церкву. Але зараз із цим важко, — розповідає 26-річний священик Роман Височанський. — Земельну ділянку можна купити тільки через аукціон. У нас на його проведення немає грошей. Питали по людях, хто може землю під церкву подарувати. Феодосія Кононовна одразу погодилася. Сказала, що рада буде, якщо збудують храм.

Навесні жінка переписала власний будинок та подвір"я церковній громаді села. Феодосія Горкун бездітна. Має племінника, який живе в Книшівці.

— Бабуся здорова. При своєму розумі, — каже священик. — Віруюча людина.

До 1930 року в селі було дві церкви. У радянські часи їх зруйнували та побудували з тієї цегли клуб.

Хату на подвір"ї Горкун у центрі Книшівки розібрали жителі села. 20 липня освятили перший камінь і хрест.

— Храм збудуємо во ім"я Святої Трійці, — каже отець Роман. — Це буде невелика однобанна церква в стилі українського класицизму.

Українську православну церкву Московського патріархату будуватимуть за кошти прочан. Церква має мецената. Свого імені він просить не називати, доки храм не зведуть.

Цього року зроблять кладку та дах. Наступного — завершать роботи.

На освячення на візку привезли позолочені баню та хрест. На час будівництва їх зберігатимуть на подвір"ї жителя Книшівки 73-річного Петра Яківця.

Служитиме в храмі отець Роман Височанський. Він та його дружина Марія родом зі Львівщини. Виховують 4-річного сина Дмитра та 2-річну доньку Анастасію. Отець Роман служить 5 років. Навчається в Полтавській духовній семінарії, настоятель Покровської церкви в Плішивці Гадяцького району.

Феодосію Горкун запросили на освячення місця під храм. Жінка не змогла приїхати через хворобу.

У Книшівці 700 парафіян.

Зараз ви читаєте новину «Феодосія Горкун подарувала церкві своє подвір"я». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода