У Полтаві по вул. Халтуріна ремонтують тротуар. Покриття на пішохідних доріжках у місті міняють уперше за 20 років.
Біля навантаженого асфальтом ЗІЛа стоїть сіра "лада" з причепом. У ньому теж купа асфальту.
— Ви офігєлі, що собі позволяєте? Як посміли казьоний асфальт продавать, — кричить на чотирьох працівників 42-річний Олексій Шматко з Полтавського шляхового ремонтно-будівельного управління. — Одних оставить нєльзя. Хочете, щоб уволив?
— Та все в порядку, я розберуся, — виправдовується виконроб 31-річний Олександр Корнієнко.
— Мовчи. Де той, хто це зробив?
Наперед виходить чоловік у сірій кепці й брудній футболці. Очей не підводить.
— Нємєдлєнно взяв лопату і вигріб асфальт із кузова, бізнесмен хрєнов, — каже йому Шматко.
Чоловік кидається по інвентар. Вигрібає дві тачки асфальту. Біля автівки з'являється водій, бачить Шматка, зачиняється в салоні й різко рушає з місця.
— Работаєм із восьмої ранку до сьомої вечора, а із зарплати отпускні за январь получили, і все, — каже один із працівників. — А на ремонт доріг город дав 7,5 мільйона, і ще 300 тисяч на тротуари і мєста під мусорні баки.
Біля перехрестя Жовтневої й Халтуріна бригада з п'яти осіб асфальтує 10-метрову латку тротуару.
— Коли асфальтували дорогу, підняли бордюр. Тепер піднімаємо пішохідну доріжку, — розгрібає граблями асфальт 71-річний Григорій Коновалов.
До робітників підходить 60-річна Людмила Густякова.
— Сонечко, купи тьотє "Мальборо", бо я не долізу, — гукає одному й простягає 10 грн.
Від нового асфальту пашить жаром. Один кінець латки торкається 5-поверхівки. Тримаючись за ріг будинку, жінка її перестрибує, до кіосків підходить іззаду.
— Я тут 20 год ноги вивертала, — говорить повна жінка в сірій кофті. Спостерігає за роботою дорожників. — Главне, що роблять не як в прошлом году на вулиці Полюсній. Там під осінь ями крошкою посипали й забули. Її вітер за тиждень розвіяв. Та й по вулиці Боженка тротуар занесло землею, всі по дорозі ходять. По городу вєздє асфальт нада мінять, в пєрву очєрєдь по Фрунзе, Сінній та Жовтневій. І наконєц-то треба дороги у дворах домів зробить, бо їх вообще не останеться.
Біля тролейбусного управління на Халтуріна, 10 водночас із тротуаром ремонтують дорогу. Працюють два котки й асфальтоукладач.
— Новий асфальт хоч би рік протримався. Привезуть хороший, а потом половину розкрадуть, а другу змішають із мусором. Тому Калініна двічі переробляли, — розказує 50-річний Олексій Петрович. — Тільки й уміють латать ямки коров'ячими коржиками, які зі снігом сходять.
Коментарі