До редакції надійшов лист від полтавців О.П. Рудович, П.Н. Бондаренко, Є.П. Колесник, Г.К. Ольхова, Г.П. Рудь:
"Прочитали в "Газеті по-українськи" статтю "Проїзди в дворах загороджують блоками та фундаментами" у №126 від 29 жовтня 2010 року. Ми згодні з автором, але з якої сторони подивитися на цю проблему. Вся Полтава стогне-лається через водіїв, які залишають свої автівки під вікнами, під'їздами будинків, а ДАІ їх не контролює. Біля наших вікон із вечора до ранку 20–25 машин стоять постійно. Нам заважають звуки сигналізації. Багато водіїв, коли паркують автівку, залишають задні колеса на тротуарі, а передніми заїжджають на клумби, товчуть квіти. Білизна на перших поверхах на балконах покривається пилюкою, бо водії газують та здіймають куряву. Є закон, який забороняє залишати транспортні засоби біля житлових будинків. Для цього є облаштовані стоянки. Вважаємо, якщо в дворах поставити знак заборони, проблему буде вирішено".
Установлення знаків про заборону стоянки в дворах багатоповерхівок не є доцільним та можливим, пояснює Руслан Борщ із полтавської міської Державтоінспекції.
Мають бути дитмайданчик, місце для вигулу собак, стоянка
— Ця проблема болюча для городян. Але навіть теоретично такі знаки встановлені бути не можуть, — коментує Руслан Юрійович. — Власники автівок, котрі мешкають у багатоповерхівках, мають право під'їхати до свого будинку, залишити авто на якийсь час. Коли такий знак буде стояти, автомобіль доведеться кидати ледь не в сусідньому мікрорайоні. Автівку можна поставити, якщо біля будинку облаштований спеціальний карман для паркування або це дозволяє площа прибудинкової території.
Скаржитися на автівки під вікнами багатоповерхівок слід до інспекції з контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста.
— Біда в тому, що ця проблема не врегульована на законодавчому рівні, — говорить заступник начальника інспекції Анатолій Черненький. — Є стаття закону, яка забороняє їздити по газонах, паркуватися на них, залишати транспорт у внутрішньоквартальних проїздах, влаштовувати постійні парковки на прибудинкових територіях. Але є інший закон, у якому виписано, що прибудинкова територія повинна бути обладнана так, щоб задовольняти вимоги всіх мешканців. Мають бути дитмайданчик, місце для вигулу собак, стоянка. У нас так не облаштований жоден двір. Відповідно порушуються права як жителів будинків, так і власників автівок. Частково вирішить проблему знак "Житлова зона". Бо це зобов'яже власників автомобілів не газувати, не сигналити під вікнами. Водночас місця, де встановлені знаки, також мусить хтось контролювати. У Полтаві повно знаків, що стоянка заборонена. Та в цих місцях великі скупчення автомобілів. Наша інспекція складає протоколи на власників авто, відстежує порушення, всіляко намагаємося реагувати на звернення городян.
Коментарі