Житель райцентру Велика Багачка 17-річний Ярослав Розгуляєв подавав свої документи на вступ до шести вузів. До чотирьох він вступив на денне відділення за результатами шкільного зовнішнього тестування з математики та української мови. Обрав безкоштовне навчання в Харківському економічному університеті, де вивчатиме банківську справу.
— На таку ж спеціальність я вступив і до Полтавського університету споживчої кооперації, — розповідає Ярослав. — Але там лише платне навчання — 5 тисяч 600 гривень на рік. Та й науковий рівень у Харкові вищий.
До вступу хлопець готувався з початку навчального року. Математикою займався з репетитором. Платив по 10 грн за заняття. Українську мову вчив за посібником із правопису.
Цього року в медичній стоматологічній академії найбільший конкурс на стоматологів — 3 особи на місце.
Лілія Гуманюк з Глобинського району на безкоштовне навчання не вступила. Паралельно складала іспити на платну форму — й пройшла. Щороку платитиме 10, 6 тис. грн.
— У день здавала по два екзамени, було дуже складно, — згадує дівчина.
На нову спеціальність "журналістика" до педуніверситету подали заяви 23 особи. На безкоштовне навчання зарахували 3 абітурієнтів з Полтавського району. Решта платитимуть по 2,4 тис. грн на рік.
18-річний Володимир Педько з міста Карлівка приїхав до Полтавської аграрної академії, щоб дізнатися про проходження практики у вузі. Він безкоштовно навчатиметься на механізатора.
Диктант і математику хлопець склав на дев"ятки. Вісімнадцять — прохідний бал. Ще взимку він пробував вступати до Полтавського військового інституту зв"язку. 400 грн заплатив за підготовчі курси з математики та української мови. Склав експрес-іспити. Йому не вистачило двох балів.
— Там дуже складно навчатися, — каже. — Мій брат — капітан. Служить у бригаді швидкого реагування в Новограді-Волинському. Батьки й у мені бачили військового. Не вийшло. А тут на п"ятому курсі паралельно можна буде вивчитися й на електрика.
Найбільше абітурієнтів аграрної академії хочуть стати фінансистами — 120 заяв на 100 місць держвідділення. Популярні також факультети механізації сільського господарства та технології виробництва й переробки продукції тваринництва.
До академії мають зарахувати 930 студентів. Заяви подали 1802.
Коментарі