Всі персонажі нашої опозиції ризикують опинитися в одній в'язниці під Харковом чи в Києві. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив культуролог Вадим Скуратівський.
"Опозиція перестала об'єднуватися з часів Французької революції. Річ у тім, що тоталітарна структура завжди так-сяк функціонує, а ті, хто їй противляться - безперестанку сваряться. Скажімо, у 1920-х сварилася німецька опозиція - комуністи, ліберали, соціал-демократи. Доки її не помирили націонал-соціалісти, кинувши разом у тюрми. Так само всі персонажі нашої опозиції ризикують опинитися в одній в'язниці під Харковом чи в Києві", - наголосив він.
Наприкінці 2011 року колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко написала два відкриті листи. Перший адресувала лідерам опозиційних партій. Закликала їх об'єднатися перед парламентськими виборами 2012-го в єдиний список на основі нейтральної партії та разом висунути кандидатів у мажоритарних округах. У другому, названому "Листом диктатору", дала президенту Вікторові Януковичу шість порад, як уникнути фатальних помилок, зберегти країну і власне обличчя.
"Уся історія ув'язнення Тимошенко - наслідок свавілля українського диктатора. Тому припускаю, що її лист до Віктора Януковича спричинив етапування до Харкова", - зауважив Скуратівський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід Тимошенко з в'язниці зламає всі плани влади на вибори - політолог
Культуролог підкреслив, що не важливо, до кого напише наступні листи Юлія Тимошенко.
"Важливо, як ми на них зреагуємо. А ми зараз не реагуємо. Потрібен час для накопичення суспільної енергії. Коли її буде досить, тоді ми й побачимо реакцію суспільства на дії влади", - наголосив він.
Думки інших експертів щодо відкритих листів Тимошенко читайте у новому номері журналу "Країна" № 1 (104) за 12 січня 2012 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі
8