субота, 11 серпня 2012 12:36

Українські в'язні подають документи в ЦВК

Українські в'язні подають документи в ЦВК
Фото: investigator.org.ua

Рядові українські в'язні стали подавати в ЦВК документи на реєстрацію їх кандидатами у народні депутати України. Про це пише "Сегодня".

6 серпня документи в Центрвиборчком передав 55-річний Віктор Жук, екс-голова Світлогірської сільради (Полтавська область), в 2008 році засуджений на 8 років. Серед статей, за якими засудили екс-главу сільради, була і третя частина статті 365 КК - та сама, за якою засуджена Юлія Тимошенко. Жук хоче бути кандидатом на 149 окрузі в Полтавській області.

Того ж дня своє бажання стати нардепом висловив ЦВК 26-річний Максим Сивак. Його вибір припав на округ № 12 у Вінницькій області, в якій він народився і відбуває покарання. Своєю довіреною особою Максим обрав в. о. начальника своєї колонії, майора Юрія Жука.

А 8 серпня до ЦВК передали документи кандидата-рецидивіста - 31-річного Дмитра Перехейди. Він, не дивлячись на свою третю судимість, претендує на депутатський мандат за округом № 90 (Київська область). Перехейда навіть подав до ЦВК свою передвиборчу програму з семи пунктів, серед яких "Належнi умови утримання в тюрмах" і "Економiчне зростання регiону". Ось тільки реалізувати програму Перехейді не вдасться: йому відмовлять у реєстрації, пише видання.

За українських ув'язнених замовила слівце Європейська народна партія: на думку її лідера Вілфреда Мартенса, українські закони не забороняють реєструватися кандидатами тим, хто відбуває покарання, мовляв, заборонено тільки ставати нардепами. Але голова ЦВК Володимир Шаповал заперечує це і вважає, що розривати стадії реєстрації та балотування не можна, тобто заборонено і те, і інше.

Зараз ви читаєте новину «Українські в'язні подають документи в ЦВК». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

17

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути