четвер, 12 лютого 2009 12:42

Тимошенко чекає грошей у квітні

Тимошенко чекає грошей у квітні

Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко розраховує, що Україна вже в квітні отримає перші кошти від продажу квот на викид вуглекислого газу в рамках підписаних угод за процедурами Кіотського протоколу.

Таке припущення Тимошенко висловила сьогодні на спеціальному засіданні уряду з питань інвестиційних проектів у галузі енергозбереження.

"Вже в квітні в рамках Кіотського протоколу ми можемо отримати кошти за тими угодами, які вже підписано й проплачено", - сказала Тимошенко.

Тимошенко 15 січня заявляла, що одним із джерел фінансування програм із енергозбереження можуть стати механізми Кіотського протоколу.

"Україна завершила всі переговорні процеси, всі формальні офіційні кроки, які необхідні для того, щоб ми могли користуватися всіма привілеями Кіотського протоколу. Ми провели переговори з ключовими країнами, які вже готові придбати частину квот викидів у атмосферу, – це мільярди коштів, які будуть направлені виключно на скорочення викидів, на заміщення в опаленні й підігріві гарячої води газу на електроенергію", - сказала Тимошенко.

Як відомо, Україна ратифікувала Кіотський протокол у 2004 році. В рамках протоколу існує поняття так званих гнучких механізмів, серед яких для України привабливими є два, - торгівля викидами й проекти спільного впровадження, які дозволяють отримувати доходи від продажу квот.

Продаж частини своєї квоти передбачає продаж "надлишків" тим країнам, які перевищують рівень власної квоти викидів. На сьогодні основним "проблематичним" газом є СО2, тому торгівля саме квотами вуглекислого газу здатна принести найбільшу вигоду.


За матеріалами: УНІАН.
Зараз ви читаєте новину «Тимошенко чекає грошей у квітні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути