неділя, 29 січня 2012 11:13

Рада спробує кардинально змінити закон про вибори на гірше - експерт

Рада спробує кардинально змінити закон про вибори на гірше - експерт

Прохідний бар'єр у 5%, що закладений у законі про вибори народних депутатів, навряд чи буде змінений на рекомендацію Парламентської Асамблеї Ради Європи. Якщо раптом питання зміни цієї норми постане, то це стане приводом внесення ще низки правок, які можуть сильно змінити закон.

Про це заявив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

"У влади цілком може виникнути спокуса внести зміни до процедурних норм, що може значно погіршити закон", - наголосив Черненко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литвин прогнозує на виборах "запеклу" боротьбу, та надію потрапити до ВР не втрачає

Якщо Рада і піде на перегляд прохідного відсотку у бік його зниження, то не для того, аби виконати рекомендації ПАРЄ, а для того, аби провладні сили могли переглянути документ і внести зміни, що вигідні їм, вважає експерт.

Нагадаємо, 26 січня ПАРЄ прийняла резолюцію щодо України, і, серед іншого, рекомендувала знизити 5% прохідний бар'єр для політичних партій, закладений у новому законі про вибори народних депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кличко застерігає від фальсифікацій на виборах

Як відомо, 17 листопада Верховна Рада прийняла закон про вибори народних депутатів, яким зокрема встановлено 5% прохідний бар'єр, якій деякій експерти вважають надто високим, таким, що не дозволить деяким політичним силам пройти до Ради, і таким чином будуть проігноровані голоси багатьох виборців.

Зараз ви читаєте новину «Рада спробує кардинально змінити закон про вибори на гірше - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути