Головний зміст закону про засади внутрішньої і зовнішньої політики полягав у тому, щоб вилучити пункт про набуття Україною членства в НАТО.
"Іншого змісту у нього й не було", - вважає політолог Олександр Палій. В Україні існує закон про основи національної безпеки і там були прописані ті ж самі речі що і в цьому законі, крім того що там було додано НАТО", - пояснив політолог.
На його думку, затверджуючи засади внутрішньої і зовнішньої політики влада добровільно відмовилася від суверенітету.
"Тому що відмова від позаблокового статусу, від можливості вступу до НАТО обмежує інструментарій країни і одночасно нічого не додає. Це повне безглуздя і бажання вислужитися перед іноземною державою. Фактично нас обмежують у можливості маневру і в обмін на це не дають ніяких гарантій безпеки", - зазначив Палій. .
"З прийняттям закону про засади внутрішньої і зовнішньої політики в Україні перемогли проросійські погляди української влади", - додав експерт.
Нагадаємо, що закон про засади внутрішньої і зовнішньої політики України був прийнятий 1 липня близько 23.30.
Серед головних засад у документі значиться набуття членства у Європейському Союзі при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією, іншими країнами СНД, а також з іншими державами світу. Натомість з законопроекту вилучено пункт про набуття Україною членства в НАТО.
Коментарі
16