вівторок, 31 травня 2011 20:16

Учнів української школи у Донецьку намагаються позбутися шантажем

Учнів української школи у Донецьку намагаються позбутися шантажем

Сьогодні керівництво райвідділу освіти в Донецьку зажадало від директора школи № 111, яку намагаються закрити, зібрати заяви від батьків про "добровільний" перевід в інший навчальний заклад. Хоча рішенням Ворошиловського райсуду Донецька від 27 травня призупинено дію рішень місцевої влади про ліквідацію школи № 111.

"Ми подали протест на закриття школи, - розповіла Gazeta.ua Ірина Круглова з батьківського комітету. - І отримали папір на нашу користь, вчора я віднесла копію судового рішення начальниці відділу освіти Фофановій і Повному Станіславу Миколайовичу (голові райради), а сьогодні Лариса Фофанова зібрала у нас в школі всіх вчителів і в ультимативній формі зажадала зібрати з батьків заяви про бажання вчитися в школі № 101. Чиновниця заявила, що жоден з учителів сьогодні не піде додому, поки такі заяви не напишуть всі батьки. Поставила умову: щоб оформляли заяви заднім числом - до 27 травня, тобто до рішення райсуду. Сказала: "Сидіть хоч до ночі, поки всі не погодяться перейти, і пам'ятайте - нам ще з вами працювати". Вчителі стали продзвонювати батьків, бігати по домівках. І дехто піддався, кого ми не встигли попередити. Але абсолютна більшість батьків вимагають відновити набір у школу".

У школі навчаються 246 учнів, навчання ведеться українською мовою. 16 лютого група батьків прорвалася на сесію Петровської райради, погрожуючи самоспаленням. Після цього районні депутати зняли з порядку денного питання про ліквідацію школи, але 31 березня провели потрібне рішення на своєму рівні. А 15 квітня Донецька міськрада проголосувала за закриття шкіл № 111 і № 121 та заодно знизила статус школи № 2 (досі вона була школою з поглибленим вивченням англійської).

Під час скандальної сесії близько ста учнів і батьків пікетували міськраду. Підтримати акцію приїхали представники Макіївських шкіл № 3, 27, 100, а також ЗОШ № 27 м. Тореза, які так само опинилися у "чорному списку".

Нагадаємо, за ініціативою губернатора Анатолія Близнюка в регіоні розроблена так звана регіональна дорожня карта з оптимізації бюджету. За даним документом в 2011 році в області влада має намір закрити 26 шкіл.

"З їхньої же "Комплексної програми розвитку освіти Донецька на 2011-2015 роки" випливає, що кількість учнів у місті буде щорічно рости на 1,5 тисячі. Якщо вони прогнозують зростання кількості учнів, чому знищують школи? Так ми через пару років зіткнемося з ситуацією, яка склалася після масового закриття дитячих садків", - зазначив представник Донецького "Фронту Змін" Сергій Чирин.

4 травня прокуратури міст Донецька і Тореза (Донецької області) винесли протести на закриття двох шкіл. Опротестовано рішення Донецької міськради про закриття школи № 111 та Торезської міськради про закриття школи № 27, повідомила Генпрокуратура України у відповіді на запити Арсенія Яценюка.

Спроби влади Донецька закрити школу № 2 у центрі міста "містять окремі ознаки злочину у сфері службової діяльності", повідомили з управління УСБУ Донецької області у відповіді на звернення ініціативної групи батьків цієї школи.

Зараз ви читаєте новину «Учнів української школи у Донецьку намагаються позбутися шантажем». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

30

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути