Вівторок, 11 квітня 2017 16:12

Нашою метою було зробити приватизацію в Україні простою і прозорою - Білоус

Нашою метою було зробити приватизацію в Україні простою і прозорою - Білоус
Голова Фонду державного майна Ігор Білоус каже, що під час роботи Фонду під його керівництвом вперше за 10 років кількість продажу об'єктів зросла втричі

Реформа процесу приватизації в Україні розпочата і повинна бути продовжена новим керівництвом Фонду державного майна.

Про це на брифінгу з нагоди власної відставки заявив голова ФДМУ Ігор Білоус, повідомляє прес-служба Фонду.

"Протягом останніх двох років ми впровадили механізми, які інструментально впливатимуть на діяльність Фонду. Ми запустили продаж стратегічних об'єктів з радником, технологія вже відпрацьована. Запустили нідерланські аукціони, що дає можливість продавати підприємства віком 100-150 років, які не продавались десятиліттями. Успішно запустили торги на 16 електронних біржах, на черзі - масова приватизація через систему ProZorro. Вперше за всю історію ФДМУ надали на веб-порталі всю публічну інформацію про об'єкти, дали доступ до реєстру орендних договорів", - розповів Ігор Білоус про результати роботи фонду під його керівництвом.

Серед найбільших успіхів він назвав кілька рекордів: уперше за 15 років кількість аукціонів збільшилась вдвічі, вперше за 10 років кількість продажу об'єктів зросла втричі, вперше за 25 років поставлено рекорд по учасниках торгів – 16 інвесторів при продажу ГЕС. Також ФДМУ був єдиним, хто 2016 року залучив в українську банківську систему іноземного інвестора. Як наслідок, банк УБРР не був ліквідований і продовжує працювати, а в Україну прийшов китайський інвестор з активом понад 1 трлн доларів.

Підсумком роботи своєї команди Ігор Білоус назвав новий закон про приватизацію, створений разом з МЕРТ, ЄБРР та іншими партнерами і донорами. "Цей закон є революційним і враховує досвід країн Східної Європи, де успішно завершився процес приватизації. Він зробить приватизацію в Україні ефективнішою, прибере корупцію, збільшить кількість учасників. Навіть самий простий інвестор із маленького містечка зможе розібратися, як все працює", - розповів він брифінгу.

За словами голови ФДМУ, метою його команди було зробити приватизацію в Україні простою, доступною, зрозумілою і прозорою. Реформу розпочато, наступники мають її продовжувати. Ігор Білоус подякував своїй команді, працівникам Фонду, всім колегам і партнерам за непросту, але плідну роботу. Також він зазначив важливість співпраці з органами влади, зокрема, народними депутатами і спеціальною контрольною комісією ВР з питань приватизації, яка нещодавно позитивно оцінила роботу Фонду.

"Як багато хто з бізнесу, я прийшов на державну службу в переламні часи. І як всі свідомі українці робив все, щоб збалансувати Україну і зробити її кращою. Вдячний за можливість служити країні в цей непростий час. Але тепер готовий рухатися далі. Після невеличкої паузи повернусь туди, звідки прийшов на державну службу, тобто, в приватний бізнес. Своїм завданням бачу залучати інвестиції в країну, відновлюючи її економіку", - повідомив Ігор Білоус журналістам, підкресливши, що ніякої політики в його рішенні залишити посаду немає.

Зараз ви читаєте новину «Нашою метою було зробити приватизацію в Україні простою і прозорою - Білоус». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6626
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути