На деяких округах на користь провладних сил незаконно додавалося до 20%.
Про це у коментарі Gazeta.ua заявив координатор руху "Спільна справа" Олександр Данилюк.
Сам день голосування пройшов під знаком масових порушень, наголосив він.
"Це і мільйон осіб, які голосували вдома, з яких як мінімум 600 тисяч взагалі не знали, що вони проголосували. Це неможливість контролювати видачу бюлетенів, перевірка прописки осіб, які отримували їх, тому що здійснювалося перешкоджання з боку членів комісій. Місцями було зафіксовано вкидування бюлетенів. Також - підвіз додаткових бюлетенів, які невідомо де з'явилися. У цьому була абсолютно різна технологія. Якщо, наприклад, в Києві привозили в коробках від піци, то в Харкові це відбувалося абсолютно відкрито — ОВК з порушенням закону видавала ДВК додаткові бюлетенів, хоча це прямо заборонено законом", - розповів спостерігач.
Водночас, за словами Данилюка, найцікавіше звичайно, почалося після закриття дільниць:
"Масові порушення порядку підрахунку голосів, масове перешкоджання контролю за підрахунком — в абсолютній більшості випадків спостерігачам не давали дивитися, за кого стоять відмітки в бюлетенях. І це було не тільки на сході і на півдні, а й у Києві. При чому, це стосувалося не тільки спостерігачів місцевих, а й міжнародних. Також варто зазначити, і навмисне затягування підрахунку голосів у тих місцях, де впевнено перемагає опозиція".
Так зокрема, координатор руху "Спільна справа" розповів, що, наприклад, у Донецькій області на рівні підрахунку за оцінками спостерігачів на користь провладних сил було додатково додано до 20%.
"Бо якщо взяти ситуацію, коли ми бачимо, що кандидат від опозиційної політичної сили, мажоритарник, а там здебільшого слабкі мажоритарники, набирає 10-15%, а ця ж політична сила набирає 2-3%, то ми прекрасно розуміємо, що була установка різати по пропорційним спискам, а на мажоритарку ніхто особливо не зважав. Бо, в принципі, ми розуміємо, що "регіонали" безперечно виграли мажоритарку, але із зовсім іншими показниками, ніж озвучують", - наголосив він.
Також значною проблемою було і масове вимикання світла по проблемним дільницям у ніч підрахунку голосів, де були присутні принципові члени комісії, спостерігачі, які вимагали додержання законності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова ЦВК назвав безвідповідальними маніпуляції із явкою
"І питання полягає не в тому, який рівень фальсифікацій був на виборах, а в тому, що на рівні мажоритарних округів достатньо невеликої кількості фальсифікацій для того, щоби виграв не фаворит, а той, що йшов другим. А фальсифікація, умовно кажучи, дрібними не були", - підкреслив Данилюк.
Коментарі
30