Ексклюзиви
Понеділок, 17 вересня 2007 08:53

Лише 10% українців проголосує за кордоном

За кордоном 30 вересня зможуть проголосувати 420 тисяч 617 українців – саме стількох громадян України робоча група Міністерства закордонних справ включила до списку виборців.

Комітет виборців України називає цю цифру жалюгідною у порівнянні з тим, скільки українців перебуває за межами країни.

Голова КВУ Ігор Попов прогнозує, що з усіх українців, яких МЗС внесло до списку виборців закордонного виборчого округу, голосувати прийде лише 10%.

Таку низьку явку виборців він пояснює обмеженим доступом до дільниць та відсутністю обґрунтованої агітації.

Чільник КВУ констатує, що жодна політична партія серйозно не переймається цим електоратом, оскільки відсоток, який можуть дати виборці за кордоном є надто малим і не матиме впливу на результати голосування.

"Цю проблему вирішити не можливо, щоб вони всі проголосували. Така ситуація характерна для Молдови, Азербайджану, балканських країн, де більше половини населення перебуває за кордоном і вони просто не голосують", - зазначив Попов.

"Після скасування відкріплювальних посвідчень відсоток тих, хто міг проголосувати, лише зменшився. Проте, держава особливо не переймалася тим, щоб українські громадяни за кордоном мали право голосувати", - додав він.

Попов також зауважив, що на закордонних дільницях теоретично можливі фальсифікації, позаяк лише формально зберігається принцип перехресного контролю в дільничних комісіях, повідомляє "Німецька хвиля".


Зараз ви читаєте новину «Лише 10% українців проголосує за кордоном». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26326
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода