Ексклюзиви
Вівторок, 15 березня 2011 13:31

Конституційний суд захистив суди від "регіоналів"

Конституційний суд захистив суди від "регіоналів"

Конституцiйний Суд України визнав неконституцiйним право Вищої ради юстицiї витребувати iз судiв копiї справ, розгляд яких не завершено.

Вiдповiдне рiшення КС оприлюднив у вiвторок, розглянувши конституцiйне подання 53 народних депутатiв, якi просили визнати неконституцiйною низку положень закону про Вищу раду юстиції.

Суд також рекомендував Верховнiй Радi привести у вiдповiднiсть до цього рiшення статтi закону "Про Вищу раду юстицiї" та Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення.

"Визнати такими, що не вiдповiдають Конституцiї, положення частини 3 статтi 25 закону України "Про Вищу раду юстицiї", - йдеться в резолютивній частині рішення суду.

Вiдповiдно до закону про судоустрій ВРЮ для здiйснення своїх повноважень може витребувати iз судiв копiї судових справ, розгляд яких не завершено, крiм тих, якi слухаються в закритому засiданнi.

Нагадаємо, що членами ВРЮ є зокрема міністр юстиції "регіонал" Олександр Лавринович та його колега по партії Сергій Ківалов.

Зараз ви читаєте новину «Конституційний суд захистив суди від "регіоналів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 11515
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода