Ексклюзиви
Пʼятниця, 05 жовтня 2007 13:33

Балога про умови Президента до майбутньої коаліції

Розпуск Верховної Ради V скликання, в якій було здійснено спробу формування конституційної більшості у неконституційний спосіб, має бути серйозною пересторогою для тих політиків, які розраховують утворити більшість у новообраному парламенті поза процедурою, чітко виписаною в Основному Законі.

Таке переконання висловив сьогодні керівник Секретаріату Президента України Віктор Балога.

Він зазначив, що заява Президента про необхідність початку консультацій про створення коаліції у Верховній Раді VI скликання викликала широку хвилю дискусій у політичних, експертних і журналістських колах. "Зауважу, що вже пролунали припущення про можливе приєднання окремих депутатів до тієї чи іншої конфігурації більшості. Такі заяви проголошуються з неймовірною легкістю і дитячою безпосередністю, які свідчать про незнання їхніми автори норм чинної Конституції", - сказав Балога.

На його думку, консультації щодо створення більшості у Верховній Раді повинні бути раціональними, а не емоційними. Їхнє кінцеве завдання – досягнення високої якості тандему "уряд-парламент", утвореного на засадах цінностей і пріоритетів. "Ця конфігурація має бути, по-перше, сталою та стійкою; по-друге, забезпечити прийняття і реалізацію законів, необхідних для швидких і ефективних змін в ключових сферах життя суспільства і держави; по-третє, створити надійні законодавчі запобіжники проти політичної корупції і владного монополізму, зокрема, через прийняття Закону "Про Кабінет міністрів" ще до формування складу уряду; по-четверте, запровадити політичну і юридичну відповідальність за невиконання передвиборчих програм", - наголосив Балога.

Керівник Секретаріату підкреслив, що Президент у своїй заяві щодо формування коаліції особливий акцент зробив на необхідності збереження єдності країни. "Це визначальна вимога, якою мають керуватися всі відповідальні політичні сили, що здобули парламентське представництво. Виняткову місію у втіленні цієї директиви має нести блок "Наша Україна – Народна самооборона" як реципієнт політичної підтримки глави держави. Не уявляю рішень НУ-НС, у тому числі і щодо формування коаліції та уряду, які б ішли в розріз із баченням Президента", – сказав Балога. УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Балога про умови Президента до майбутньої коаліції». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 33950
Голосування Чому саме зараз Петро Порошенко заговорив про вступ до НАТО?
  • Хоче підняти свій рейтинг, бо тема популярна у суспільстві
  • Відвертає увагу українців від реальних проблем в країні
  • Намагається таким чином заручитися підтримкою світу
  • Це просто чергова заява, яка не варта ніякої уваги
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути