Президентський законопроект про гуманізацію відповідальності за економічні правопорушення Верховна Рада розгляне 6 жовтня. Він не передбачає зняття кримінальної відповідальності зі статей Кримінального кодексу, за якими судять екс-прем'єра Юлію Тимошенко.
— Тимошенко звинувачують у зловживанні службовим становищем, а за це несуть покарання у всіх країнах Європи, — пояснює "регіонал" 53-річний Вадим Колесніченко, член комітету з питань правосуддя. — Коли людина зловживає службовими обов'язками, використовує їх заради збагачення, вона дискредитує систему влади.
Опозиція вважає, політик має нести політичну відповідальність, якщо в його діях немає корисливих мотивів.
— Тоді давайте знімемо з депутатів будь-яку відповідальність. Ми ж теж політики. Так можна до абсурду дійти.
Бажання підвищити свій рейтинг, отримати владу і керувати бюджетом країни — це корислива мета. Тут є особиста зацікавленість. За це має бути кримінальна відповідальність політика.
У Партії регіонів заявляють, що готові підтримати законопроект по декриміналізації статті Тимошенко в обмін на сплату збитків "Нафтогазу" — 1,5 мільярда гривень.
— У фракції це питання не обговорювали. Якщо Тимошенко визнає вину і погодиться сплатити збитки, суд може це врахувати.
Що отримає суспільство й держава від декриміналізації економічних злочинів?
— Людина не потрапляє за ґрати, де її карають та принижують, і не відбувається ніякого перевиховання. Після суду вона залишається повноцінним членом суспільства. Скоротяться витрати й на систему виконання покарань.
Українські спокійно ставляться до абсурдних статей Кримінального кодексу
Закон про гуманізацію відповідальності за економічні правопорушення покращить інвестиційну привабливість України, вважає президент громадської організації "Реформаторський клуб" 54-річний Іскандер Хісамов.
— Місцеві підприємці звикли до того, що майже кожного бізнесмена можна "підвести під статтю". Хтось вчасно не встиг повернути в Україну валютну виручку, хтось не зміг вчасно оновити ліцензію, а хтось відкрив рахунок за кордоном без отримання індивідуальної ліцензії в Нацбанку. Люди з досвідом життя в Радянському Союзі, де караними злочинами були купівля-продаж валюти або самогоноваріння, спокійно ставляться до абсурдних статей Кримінального кодексу. Однак іноземних інвесторів ці норми дуже відлякують.
Коментарі