— Не вірю, що маємо 300 голосів для змін до Конституції. І що президент настільки не далекоглядний, що намагатиметься протягти їх, — каже народний депутат від "Батьківщини" 28-річна Олена Шкрум.
9 червня парламент голосуватиме за зміни до Основного закону в частині децентралізації. Це дозволить надати особливий статус окупованим районам Донбасу й провести там вибори. Це обговорюють у кулуарах Верховної Ради.
Голосування планують провести пакетом в один день. В Адміністрації президента побоюються, що народний депутат Надія Савченко може зірвати процес, кажуть. Тому підготували для неї 2-тижневе відрядження на Захід.
— Савченко — член Парламентської асамблеї Ради Європи. Надія має запрошення від голови Ради Європи. Зобов'язана побувати там і принаймні подякувати за ухвалені резолюції, — продовжує Олена Шкрум. — Зміни до Конституції можна прийняти через компроміс. Тобто, домовитися з громадянським суспільством, комбатами й учасниками АТО. Інший спосіб — протиснути. Тоді це загрожуватиме державною катастрофою. Може призвести до федералізації країни та втрати держави.
Якщо проведемо вибори на Донбасі, то узаконимо сепаратистів. У перспективі Україна позбудеться значно більше, ніж досягне, показуючи виконання домовленостей.
— Сьогодні немає ознак того, що Порошенко хотів би проштовхнути зміни до Конституції в частині так званого особливого статусу окупованих районів Донеччини й Луганщини, — говорить політолог 60-річний Вадим Карасьов. — Їх навряд чи можливо провести через парламент. Зокрема, враховуючи загострення конфлікту на Донбасі. Там у травні загинули 26 українських військових.
Ключовий момент Мінських угод — повернення контролю над кордоном. Якщо це зроблять, то ризиків поменшає. А без цього немає сенсу виконувати решту пунктів домовленостей. У Верховній Раді не впевнені, що до кінця року вдасться контролювати кордон.
Коментарі
2