Близько 40 наметів встановили на клумбі та гранітних плитах біля пам'ятника Тарасові Шевченку в центрі Львова. У землі стоять таблички із закликами захищати мову.
— Від нас поставили 19 наметів, але зараз тут нікого немає, — розповідає представник Об'єднаної опозиції Володимир, 37 років. — Ви подивіться, яка жара. Але вечором до наметів приходять люди. Ночують тут. Скільки і хто вони, сказати не можу, по-різному буває. Які наші наступні дії — не знаю. Як керівництво скаже.
По правий бік від Шевченка стоять партійні намети Об'єднаної опозиції, "Свободи", КУН, "Громадської позиції". Люди є тільки у двох наметах "об'єднаних". Біля одного черга із шести чоловік — тут збирають підписи на захист мови.
— Йой, дітки, та шо ж ви ті підписи збираєте? — витирає хустинкою обличчя Вікторія Неміж, 65 років. — Тре було війною на тих упирів іти. А ви шо? Покричали трохи і знову сховалися. Людей розпустили. Хто так робить?
Чоловіки в наметах ніяковіють.
— А шо ж поробиш, — зітхає Володимир Перебийніс, 44 роки. — Така в нас уже країна. Доки всіх не розстріляєш, щастя не буде. Хоч поставлю підпис свій на захист мови. Але толку. Тут мільйони підписів назбирай, а вони далі робитимуть, шо захочуть.
6
мітингувальників проти "мовного закону" залишаються на пл. Соборній у Черкасах. Вони стоять біля трьох наметів "За Батьківщину" та "Свободи". Поряд установили вісім агітаційних шатер Партії регіонів, роздають газети. На одному з наметів банер: "Дякуємо президенту за Євро". Між опозиціонерами та "регіоналами" — шатро Наталії Королевської.
Коментарі
5