Колишній глава Адміністрації президента 57-річний Віктор Медведчук повертається в політику і створює громадянський рух "Український вибір". Про це він повідомив через свою інтернет-сторінку.
Однак Медведчуку спочатку треба вийти і публічно визнати помилки, які він свого часу наробив в адміністрації Леоніда Кучми, вважає директор Агентства моделювання ситуацій 46-річний Віталій Бала.
— Медведчук не надавав великого значення громадянському суспільству, — каже Бала. — Думав, усі проблеми може розв'язати бюрократичний апарат. Вирішував питання поза межами громадського обговорення, все будував на кулуарних домовленостях. Якщо вдасться переступити через таку звичку і вийти на рівень прозорості та публічності у своїй діяльності, серйозних проблем по розбудові руху не буде.
Що стоїть за цим поверненням?
— Тут дві причини. Перша — особиста. Мотивами виступають амбіції самореалізації. Віктор Володимирович почувається не зовсім комфортно за межами політики, бо він займався нею активно та результативно. Друга причина полягає в тому, що 50 відсотків людей не сприймають нинішніх українських політиків. Не визначена ситуація з особистостями, які представлятимуть провладні та опозиційні сили. Найближчим часом є велика ймовірність зміни політичних поколінь. Через усе це виникне багато вільного простору, який треба буде комусь заповнювати. Медведчук це все прорахував.
Ім'я Медведчука асоціюють з Кучмою. Як це вплине на теперішнє сприйняття громадянами?
— За часів правління Віктора Ющенка з'явився анекдот: "До кінця каденції Віктора Андрійовича Кучмі дадуть двічі Героя України, а Кравчука віднесуть до лику святих". Ситуація досі розвивається в такому руслі. Люди сприймають правління Кучми як не найгірший період. Позитивні моменти того часу можуть зіграти на руку Медведчуку, бо він тоді був активним політичним актором і досі лишається одним із кращих політичних діячів, а не політиканів, які ходять на телешоу й нічого не вирішують. Медведчук був людиною, яка генерувала й доносила ідеї. Його повернення буде позитивним для країни. Чим більше буде таких важковаговиків у політиці, тим швидше ми рухатимемося вперед й адекватно реагуватимемо на виклики.
Медведчук потрапить у наступну Верховну Раду?
— Він балотуватиметься, якщо зможе визначити для себе мажоритарний округ, де буде впевнений у виграші на 99 відсотків. Бажано, щоб мав ще кількох своїх депутатів, з якими потім зміг би сформувати у парламенті "групу Медведчука". Хоча навіть якщо один пройде до Ради, зможе навколо себе зібрати певне об'єднання депутатів-мажоритарників.
Як люди з влади сприймуть повернення Медведчука?
— Партія регіонів, як і "Батьківщина" та "Фронт змін", не сприймають конкуренції. Це велика перешкода для розвитку України. Без політичного змагання у нас не будуть продукуватися ідеї.
Коментарі
12