Президент ліквідував Податкову і Митну служби й реорганізував їх у Міністерство доходів та зборів. Це зроблено лише з метою посилення силових методів управління в економіці, вважає екс-міністр економіки Володимир Лановий, 60 років.
— Політична сила, яка зараз перебуває при владі, показує, що посилює саме силовий блок в економічних відомствах, піднімає статус податківців та інших органів такого характеру. Тобто вбачає вихід із сьогоднішньої кризової фінансової ситуації лише у видавлювання податків, зборів, митних платежів і тому подібне. Вони діють відповідно до своєї філософії, поглядів на економіку та місце людей в економіці. Тобто надають перевагу саме каральним методам.
Статус податкової служби підвищують до рівня міністерства. Цим демонструють, що вона є дуже важливою. По-друге, що опиняється під прямим керівництвом прем'єр-міністра. Тобто тепер у ручному режимі розподілятимуть усі податкові надходження і посилиться адміністративний, а це значить, ручний режим управління фінансовими потоками.
Влада взагалі не ставить перед собою задачу розвивати економіку й давати можливість людям працювати. Відбувається лише вичавлювання доходів з економіки на користь тих, хто отримає від урядових структур фінанси та замовлення. Така економіка буде звужуватися у своїх можливостях і є безперспективною. Слід очікувати фінансових провалів, нестач платежів, проблем із поверненням кредитів, банкрутства фінансових систем.
Усі експерти сходяться на тому, що в другому кварталі наступного року буде провал щодо зобов'язань уряду на міжнародних ринках. З обраною моделлю управління економікою цих проблем влада не вирішить.
Новий уряд ніяких нових підходів не декларує. А це необхідно, тому що старі методи привели нас до страшної скрути, банківського колапсу, зменшення виробництв, втрати робочих місць, зменшення доходів бюджету. Тобто стара система управління економікою себе повністю дискредитувала.
Коментарі