Президент України 54-річний Віктор Ющенко учора приймав румунського колегу Траяна Басеску, 56 років. Обговорювали війну у Грузії.
Глави держав мали зустрітися о 10.55 у будинку Городецького на вул. Банковій. На призначений час приїжджають лише румунські журналісти й кілька членів делегації. Президента немає.
Тим часом Віктор Ющенко в секретаріаті веде переговори з американськими сенаторами Джо Ліберманом та Ліндсі Гремом. Під час розмови глава держави наголошує, що підтримує територіальну цілісність Грузії. Зазначає, що Україну турбує питання власної безпеки.
— Я погоджуюся з вами, що криза у відносинах між Грузією та Росією поставила цей регіон, а також Європу і весь світ на перехресті, — відповідає йому Ліберман.
Біля будинку Городецького румунським журналістам роздають буклети з інформацією про приміщення Секретаріату президента. Вони українською мовою, без перекладу. Румуни сміються.
— Хай вчать українську, — каже керівник прес-служби глави держави Лариса Мудрак, 39 років.
Об 11.20 Віктор Ющенко виходить із секретаріату та йде до будинку Городецького, розмовляє з охоронцями. За 10 хв. під"їжджає кортеж Басеску з п"яти авто. Чорний "мерседес" із румунськими прапорами зупиняється біля червоної доріжки. Швидко виходить Ющенко. Тисне колезі руку.
— Прошу! — киває кілька разів головою та заводить до будівлі.
Переговори за зачиненими дверима тривають понад 1,5 год. Потім лідери виходять до преси.
Віктор Ющенко говорить, що Україна й Румунія виступають за створення нового миротворчого формату в зонах заморожених конфліктів. Нині чинний у Грузії показав свою неефективність. Там основу миротворців становили росіяни. Додає, що ситуація у Грузії може спровокувати схожі події в молдавському Придністров"ї та азербайджанському Нагорному Карабаху.
Басеску підтримує Ющенка. Зазначає, що війна в Грузії ставить під загрозу енергетичну безпеку Європейського союзу.
Главу Української держави запитують про можливість перегляду термінів перебування Чорноморського флоту Росії у Криму.
— Україна взяла зобов"язання про те, що на її території до 2017 року перебуватиме Чорноморський флот Російської Федерації, — говорить президент.
Наголошує, що за жодних обставин не можна ставити під сумнів виконання угоди. Хоча це може спричинити дискомфорт.
Коментарі