Ексклюзиви
Пʼятниця, 19 липня 2019 06:30

Виборці мають визначити — яка політика уряду їм потрібна

Автор: ОЛЕКСАНДР ПРОКОПЕНКО
  Лідер партії ”Батьківщина” Юлія Тимошенко на зустрічі з виборцями. Каже, створення коаліції з молодими політичними проектами в наступному парламенті убезпечить нову владу від помилок
Лідер партії ”Батьківщина” Юлія Тимошенко на зустрічі з виборцями. Каже, створення коаліції з молодими політичними проектами в наступному парламенті убезпечить нову владу від помилок

Вибори 21 липня — відправна точка змін. Це момент істини, коли кожен виборець своїм голосом бере на себе відповідальність за майбутнє країни. У цей момент українці беруть участь у формуванні парламентської коаліції. Кожен мусить обирати: або підтримати партію, що нарешті проведе зміни, на які всі чекають, або зіграти в чергову лотерею і нарікати на мрії, що не здійснилися.

Не кожна партія має план дій, бачення шляху і принципи, за які команда готова йти до кінця. З усіх партій та нових політичних проектів у виборчому списку — лише всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" розробило спільно з експертами покроковий план змін в усіх галузях, з урахуванням національних інтересів і викликів, які стоять перед країною.

"Батьківщина" має план навіть на перші 100 днів із показниками змін, на які чекають українці. У ньому — відповіді на болючі питання: як вирішити проблему тарифів; захистити українську землю від скупки іноземцями; ефективно боротися з корупцією; як провести деофшоризацію і забезпечити, аби виведені за кордон кошти працювали на вітчизняну економіку, а олігархи почали платити податки; як упроваджувати справжню медичну реформу.

Важливо враховувати, що є принципові речі, які ніхто, крім партії "Батьківщина", не зробить. Політична сила Юлії Тимошенко хоче запропонувати план змін як основу для коаліції у новому парламенті. Він може перетворитися на "дорожню карту" швидких змін для країни.

І чим більше людей проголосує за "Батьківщину", тим більше в неї буде можливостей переконати інших та ухвалити важливі рішення.

— Підтримуючи "Батьківщину" — ви підтримуєте збільшення пенсій і зарплат, забезпечення людей правом отримувати медичну допомогу без поборів, викликати лікаря додому, не платити за препарати, прописані лікарем. Голосуючи за "Батьківщину" — ви голосуєте проти розпродажу української землі і національного надбання. І за знищення корупційних схем, покарання для тих, хто п'ять-десять років розкрадав країну, — наголошує Юлія Тимошенко.

Виборець мусить враховувати і те, що голос, відданий за непрохідні політичні проекти, фактично пропаде — дістанеться партіям, що сповідують інші принципи.

Кожен голос на дострокових парламентських виборах за "Батьківщину" — це і голос за зниження тарифів. Партія третій рік поспіль послідовно бореться в суді за повернення до справедливих тарифів. За позовом лідера партії Юлії Тимошенко Шостий апеляційний суд визнав постанову уряду Порошенка–Гройсмана щодо підвищення цін на газ незаконною. Це друге правове рішенням, яке допоможе переглянути тарифи.

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко зау­важує: всі громадяни мають право оскаржити незаконно встановлені тарифи. Вважає, що судові рішення дозволяють президенту, не чекаючи виборів, накласти вето на рішення Кабінету Міністрів і знизити тарифи. Якщо глава держави не наважиться, це може зробити новий уряд після виборів.

У "Батьківщині" зізнаються, переконуватимуть майбутніх партнерів по коаліції діяти саме так. Для цього партія прагне мати якомога потужніше представництво у майбутній Верховній Раді. Попри суттєві розбіжності у "Батьківщини" з партіями "Слуга народу" і "Голос" щодо зниження тарифів, Юлія Тимошенко готова йти на співпрацю з ними, щоби відстоювати інтереси людей.

— Ми справді маємо різні позиції із цими політичними партіями. "Слуга народу" не говорить про тарифи, а в "Голосі" заявляли, що треба не на тарифи дивитися, а підвищувати доходи. Ми ж вважаємо, що треба і доходи підняти, і вартість комуналки знизити, — наголошує лідер "Батьківщини".

Юлія Тимошенко пояснює: зменшення тарифів — це ключове рішення. Воно відновить справедливість для кожної української родини, яка роками переплачувала за газ. Держава припинить витягувати з кишені простих людей останні копійки, й українці нарешті зможуть купувати товари та послуги вітчизняних виробників, тим самим стимулюючи розвиток економіки.

Ще однією точкою розбіжностей у можливій коаліції зі "Слугою народу" і "Голосом" у "Батьківщині" визнають небажання підвищувати пенсії, продовжувати мораторій на розпродаж землі та переглядати медичну реформу. Втім, лідер партії вважає, що створення з молодими політичними проектами коаліції у наступному парламенті убезпечить нову владу від помилок і виведе Україну на шлях сталого розвитку.

— Можливо, вони й справді не до кінця розібралися і вивчили європейський досвід, — припускає Юлія Тимошенко. — Але тим важливіша присутність "Батьківщини" в коаліції та уряді. Українці мають розуміти, що кожен голос, відданий нашій команді, збільшує можливості для змін в інтересах людей — і не лише в питаннях тарифів чи медичного страхування.

Кожен голос за "Батьківщину" — це підтримка відповідального державницького ставлення до нашого унікаль­ного ресурсу — сільськогосподарської землі.

"Батьківщина" обіцяє запровадити європейську модель фермерства, яка, за розрахунками експертів, принесе щорічно державі 180 мільярдів доларів. Головне завдання — передати землю фермерам, а не корпораціям. Так зробили в Канаді, Ізраїлі та Японії, де, до речі, земля не продається. Її віддають в оренду.

Врегулювання питання землі допоможе вирішити проблему продовольчої безпеки для держави, відродити село, зробити прорив у сільському господарстві.

І експерти, й українці під час опитування називають Юлію Тимошенко найкращим кандидатом у прем'єр-міністри. Із новим президентом має працювати досвідчений, професійний прем'єр, який дбатиме про людей. Цей прем'єр зменшить тарифи вдвічі, захистить землю від олігархів, відновить можливість викликати лікаря додому.

Мінімальна пенсія має становити 3094 гривні

Юлія Тимошенко вважає, що мінімальну пенсію треба збільшити бодай до прожиткового мінімуму, який становить 3094 гривні. Це питання гідності людини — межа, нижче якої не може бути пенсія жодного українця.

Політик відстоюватиме перехід до європейської — персоніфікованої — пенсійної системи, яка дозволить пенсіонерам самим розпоряджатися коштами і суттєво збільшувати розмір виплат.

— Ця система передбачає, що з моменту, коли людина пішла на роботу і почала сплачувати пенсійні внески, вони нараховуються на її приватний рахунок у державному ­банку. Банк гарантує збереження коштів та нараховує на них відсотки, — пояснила лідер "Батьківщини".

Завдяки персоніфікованій системі, громадяни європейських країн, вийшовши на пенсію, подорожують світом або розпочинають сімейний бізнес. Наша солідарна пенсійна система дозволяє людям лише виживати. Це принижує українців, не даючи жодної перспективи, пояснює Тимошенко.

Зараз ви читаєте новину «Виборці мають визначити — яка політика уряду їм потрібна». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4877
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода