пʼятниця, 25 квітня 2014 00:15

В Україні проголошують "народні республіки"

— Экономика Юго-Востока Украины переходит на российский рубль, — каже 57-річний Анатолій Візір, колишній голова Апеляційного суду Луганська. 16 квітня він оголосив себе президентом Південно-Східної України. — На территории федерации Южного Востока Украины вводится Конституция 1996 года. Всем силовым структурам, в том числе органам безопасности и прокуратуры, находящимся на территории Луганской, Донецкой, Харьковской, Одесской, Николаевской, ­Херсонской областей, приказываю: не мешать федерализации Юго-Восточных областей Украины.

20 квітня 58-річний Валерій Кауров через інтернет-включення з Росії оголосив себе президентом республіки "Новоросія". Його звернення показали учасникам мітингу на Куликовому полі в Одесі. Їх було кілька десятків. Кауров — голова Союзу православних громадян України.

21 квітня в Луганську створили свою республіку. "Народним губернатором" став 44-річний Валерій Болотов. Його обрали на закритому засіданні у захопленій будівлі СБУ. Тоді ж "народним губернатором" у Харкові став 44-річний Володимир Варшавський. Він — блогер, власник станції техогляду. Обрали 150 мітингувальників на пл. Свободи. "Харківську народну республіку" створили 7 квітня. Того дня оголосили про таку саму республіку в Донецьку. Очолив її Павло Губарєв, 31 рік. У середу він запропонував створити федеративну державу "Новоросію" та приєднатися до Росії. Призначив референдум на 11 травня. Вимоги "народних республік" — референдум про статус регіонів, амністія для затриманих та арештованих протестантів та надання російській мові статусу державної.

На Донеччині є самопроголошені "народні мери". У Слов'янську — колишній військово­службовець В'ячеслав Пономарьов, у Маріуполі — житель Сумщини Дмитро Кузьменко.

— Кремль хоче, щоб Південно-Східні області були незалежними від Києва, але не входили до складу Росії, — каже політолог 38-річний Тарас Березовець. — Прекрасно розуміють, що економічно підтримати ці регіони буде проблемою. Це великий тягар для держбюджету. Росіяни хотіли об'єднати республіки в одну — Південно-Східну. Але цей план не вдасться реалізувати. Місцеве населення чинить серйозний спротив. Сьогодні весь Південь прокинувся і став чи не найбільш патріотичним регіоном. На Херсонщині та Миколаївщині люди скрізь вивішують національні прапори — на будинках, машинах. Тому населення не підтримує цю ідею значно більше, ніж у Києві чи Західній Україні. Вони ближче до Криму і відчувають усі "принади" путінського режиму.

Зараз ви читаєте новину «В Україні проголошують "народні республіки"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

11

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути