пʼятниця, 23 квітня 2010 00:34

"У будинку навпроти живуть наркомани"

Автор: фото: Наталя ЧУБЕНКО
  У цьому будинку на столичній вулиці Срібнокільській, 24 живуть народні депутати та працівники апарату Верховної Ради. Ще 17 нардепів хочуть отримати тут квартири
У цьому будинку на столичній вулиці Срібнокільській, 24 живуть народні депутати та працівники апарату Верховної Ради. Ще 17 нардепів хочуть отримати тут квартири

"Я був першим із депутатів, хто в"їхав у цей будинок у червні 2004 року. Не хотів, бо, як львів"янин, не любив Київ. Але тоді мене Сергій Сас ("бютівець", член регламентного комітету. — "ГПУ") просто "зґвалтував". Сказав, що вже набридло друге скликання платити за моє проживання в готелі", — розповідає 45-річний Тарас Чорновіл. Роздивляється будинок на столичній вул. Срібнокільській, 24, неподалік метро Осокорки.

Будинок — із червоної цегли. Має п"ять під"їздів. На першому поверсі є пошта, відділення банку і салон краси. Поряд — торговельний комплекс "Материк", ринок і невелике озеро. Довкола кілька висоток, серед них є нові.

Чорновіл стоїть на східцях біля другого під"їзду, в якому має трикімнатну квартиру. У гості не запрошує. Пояснює: не час, адже розлучається з дружиною. Запалює цигарку. Розповідає, що колись тут отримали помешкання близько 100 депутатів. Решту — працівники апарату парламенту. У його під"їзді живе "бютівець" Андрій Шкіль, кілька соціалістів і комуністів. Чорновіл каже, що район не з найкращих, і дивиться в бік старої облупленої котельні навпроти:

— Оно в нас дитяча площадка. Там часто п"ють, матюкаються. А в будинку навпроти живуть наркомани, викидають із вікон пляшки. Одного разу розбили скло в моїй машині, — показує на сріблясту "шкоду", яка стоїть у дворі за парковим замком. — Хотів викупити місце у паркінгу біля сусіднього будинку. Коли дізнався про ціну в 35 тисяч доларів — передумав. У мене машина дешевше коштує. Але є тут і плюси. Я коли бачу з вікна затори на Південному мосту, йду в метро. Іти недалеко — півтори цигарки.

Відчиняються двері під"їзду, двоє чоловіків виносять стару пральну машинку.

— Вам не потрібна? Майже задарма, — сміються й заносять її в багажник "Тойоти Прада" з номерами "ВР".

Чорновіл не зважає й розповідає, що квартири в будинку коштують понад $200 тис.

— Для депутата, який продав тут житло, це кишенькові розтрати. Так, зайвий раз з"їздити в казино до Монте-Карло, — сміється. — А більшість попродавали. Є й такі, у кого помешкання пустують. Наприклад, Петро Ющенко має в моєму під"їзді квартиру. Раз на місяць його помічник сплачує рахунки.

За місце в паркінгу треба заплатити 35 тисяч доларів. У мене машина дешевше коштує

Із під"їзду виходить 32-річний Володимир із дитиною на руках. Вітається з Чорноволом.

— Уже кілька років тут живу з сім"єю, — говорить. — За двокімнатну квартиру заплатили більше 100 тисяч доларів. Але не пам"ятаю, в кого купили. Здається, у когось із персоналу Ради.


У цьому під"їзді є 17 квартир, в які хочуть вселитися народні депутати. Ще в липні минулого року їх розіграли між 120 претендентами, які не мають у столиці власного житла і мешкають у готелі "Київ".

Спочатку квартири мали перейти у приватну власність. Але потім їх перевели у статус службових. Однак депутати хочуть приватизувати житло. А "регіонал" Олександр Черноморов, який уже встиг відремонтувати квартиру, вимагає, аби Верховна Рада повернула йому витрачені кошти.

— Я бачив свою квартиру. Там немає нічого, окрім унітазу й умивальника, — говорить комуніст 41-річний Спірідон Кілінкаров. — Шпалери на стінах уже повідставали. Якщо дадуть можливість приватизувати, тоді ми за свої кошти зробимо житло і нормально туди вселимося.

— Для того, щоб облаштувати ці квартири, треба зараз знайти більше 2 мільйонів гривень. А Верховна Рада вже й так заборгувала кредиторам більше 30 мільйонів, — каже "бютівець" Василь Кравчук, 42 роки, голова підкомітету по матеріально-технічному забезпечення Верховної Ради.

Депутатська квартирна черга тягнеться з 2006 року. Тоді помешкання отримали 24 народні обранці з 126 охочих. Ще кільком виплатили грошові компенсації від 167 до 561 тис. грн — залежно від кількості членів родини.



17


СТІЛЬКИ нардепів претендують на квартири в будинку на столичній вул. Срібнокільській, 24, неподалік метро Осокорки. Це "регіонали" Валерій Бондик, Юлія Ковальова, Микола Демянко, Юрій Колоцей, Ірина Горіна, Григорій Маньковський, Володимир Демидко, Валерій Бевзенко, "бютівці" Валерій Бабенко, Юрій Полунєєв, Іван Сидельник і Василь Кравчук, комуніст Сергій Храпов. Ще чотири ордери отримали депутати-пільговики: Микола Радченко з Блоку Литвина, "регіонали" Олександр Черноморов та Юрій Самойленко, комуніст Спірідон Кілінкаров.

Зараз ви читаєте новину «"У будинку навпроти живуть наркомани"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути