16 лютого Верховна Рада визнала незадовільною роботу уряду Арсенія Яценюка, однак у відставку не відправила. Після цього "Батьківщина" та "Самопоміч" вийшли з коаліції. Якщо до неї не приєднається Радикальна партія Олега Ляшка, то будуть дострокові парламентські вибори.
— Політичні кризи були й будуть у майбутньому, бо маємо архаїчну систему влади. Президент — ніби генеральний секретар з обрізаними повноваженнями. І почуває себе так, начебто в нас — одна партія і одна вертикаль влади, — каже 57-річний Олег Рибачук.
Свого часу він працював віце-прем'єром, очолював Секретаріат президента Ющенка.
— Ці протиріччя не є результатом конфлікту персоналій чи інтересів груп впливів. Треба приводити у відповідність задекларовану багатопартійність, — продовжує Рибачук. — Партіям, що виграли вибори, слід формувати уряд. Президент не повинен мати свою партію чи своїх міністрів. А тільки виконувати наглядові функції, що зараз не виконує ніхто. Усі граються — хто більший начальник. Така ж невизначеність на місцях: громади делегували своїх представників до влади, а фінансовими потоками керують люди глави держави.
Ця модель влаштовує олігархічні клани. Їм зручно мати справу з президентом і через нього перерозподіляти владу. Так з'являється інститут "смотрящих".
Коментарі