четвер, 14 вересня 2006 18:01

"У з"ясуванні істини не зацікавлена жодна політична сила"

  Дружина Георгія Гонгадзе Мирослава та його мати Леся слухають рішення Печерського райсуду щодо неправомірних дій заступника генпрокурора Олексія Баганця. 9 лютого 2001 року
Дружина Георгія Гонгадзе Мирослава та його мати Леся слухають рішення Печерського райсуду щодо неправомірних дій заступника генпрокурора Олексія Баганця. 9 лютого 2001 року

Удова Георгія Гонгадзе Мирослава, 33 роки, живе у Вашингтоні і працює на радіо "Свобода".

— Почекай, знайду тихіше місце, — каже у слухавку. — У нас в офісі багато людей.

За півхвилини розпочали розмову.

Новий сплеск політичної уваги до справи вбивства Георгія та слухання у Верховній Раді вселяють оптимізм?

— Великого оптимізму зараз уже немає. Але все ще сподіваюся, що ті політичні сили, які відстоювали цю справу й обіцяли багато зробити, будуть так продовжувати. Не зайвою є будь-яка активність. Я знаю, що багато людей кажуть: політики справу Гонгадзе просто використовують у своїх цілях. Так, використовують. Але це завжди давало і якісь поштовхи для правоохоронних органів. Тож якщо і від нинішніх слухань буде результат — я це лише вітатиму.

Соціаліст Іван Бокий проанонсував якусь сенсацію,  пов"язану з приїздом до Києва Миколи Мельниченка. Ти щось про це знаєш?

— Ні. Знаю лише, що Мельниченко вже в Києві. Наскільки мені відомо, його офіційно запросили виступити в парламенті. Можливо, він має якусь додаткову інформацію, чи щось нове зі своїх записів. У вівторок мені подзвонив народний депутат Сергій Сінченко, теж запрошував приїхати на слухання. Та проблема в тому, що ця добра ідея з"явилась у них надто пізно. Я ж не можу сьогодні отримати запрошення, а вже завтра виїхати. Тому, на жаль, у Верховній Раді не буду.

Що сьогодні становить головну перепону в доведенні справи до кінця?

— У з"ясуванні істини не зацікавлена жодна з політичних сил. Багато обіцяв президент Віктор Ющенко. Але мені здається, що все ж таки існують певні домовленості й певні гарантії колишнім можновладцям. Тому справа не рухається. Ніхто не хоче розкрити цю "скриньку Пандори". Схоже, що політика президента така: давайте не чіпати минуле. Я не переконана, що такий підхід найкращий для побудови демократичної держави. Набагато ефективніше було б розставити всі крапки над "і", відкрити карти, розповісти суспільству правду. Щоб усі знали — хто  в чому винен.

Зараз при владі Олександр Мороз, який завжди публічно виступав за завершення розслідування цієї справи. А також донецькі, які нібито до неї й не причетні. Це може якось посприяти?

— Подивимося, що буде сказано у Верховній Раді, які рішення приймуть. Якась надія є. Але, думаю, ця справа звучатиме ще довго. Її використовуватимуть, буде таким собі сплячим вулканом.

Мама Георгія, Леся Гонгадзе, дуже скептично ставиться до нинішнього судового процесу, що триває в Апеляційному суді Києва. А твоя думка яка?

— Воно серйозніше. Я була на відкритті процесу, потім сама розпитувала підсудних. Переконалася, що це саме вони вбили Георгія. За допомогою цих людей можна підвести риску під певною частиною цієї справи. Тому працюватиму до завершення судового процесу й добиватимуся продовження розслідування.

Воно може все ж таки вивести на замовників?

— Сподівання ще є, але ж майже не залишилося доказів. З усього тодішнього керівництва МВС в живих залишився колишній шеф кримінальної розвідки генерал Пукач, що зараз у бігах, і колишній начальник апарату МВС генерал Фере, який перебуває на лікарняному ліжку. Враження таке, що хтось працює, замітає всі сліди. Щоб довести справу до кінця, потрібна політична воля.

Чия насамперед?

— Президента Віктора Ющенка.

Борис Березовський стверджував, що до вбивства Георгія Гонгадзе причетний Олександр Мороз. Що ти про це думаєш?

— Не знаю, звідки беруться такі твердження. Наскільки я розумію, до цієї історії причетні багато людей. Хто і якою мірою — це питання до слідства. А в тому, що до вбивства причетний Мороз — я дуже сумніваюся.

Зараз ви читаєте новину «"У з"ясуванні істини не зацікавлена жодна політична сила"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути