четвер, 25 січня 2007 14:43

"У Партії регіонів і БЮТі — авторитарна система"

Автор: фото: PHL
  Юрій Павленко одягає ковзани в розважальному центрі ”Плаза” 13 січня 2007 року. Тут відкрили першу в Житомирі криту ковзанку
Юрій Павленко одягає ковзани в розважальному центрі ”Плаза” 13 січня 2007 року. Тут відкрили першу в Житомирі криту ковзанку

Колишній міністр з питань молоді, сім"ї та спорту 31-річний Юрій Павленко зараз очолює Житомирську облдержадміністрацію. На перші тижні його губернаторства припадає 100-річчя від народження космічного конструктора Сергія Корольова. Павленко зустрічає доньку й онуків вченого на головній площі міста. Дощить, холодний вітер. Після покладання квітів родичі Корольова дають Павленкові фотоапарат, щоб той їх сфотографував. Губернатор ніяковіє, але знімає. Далі — урочиста презентація відремонтованого музею Корольова. Павленко розповідає "ГПУ", що у Житомирі є ще й космічний музей із ґрунтом з Місяця і ракетами.

— Космічна область. А я й не знав, — зізнається. — Шкода!

Витягає золотисту пачку "Мальборо Лайт" й закурює. Просить не фотографувати його з цигаркою. Мовляв, не хоче рекламувати шкідливу звичку.

Кабінет голови облдержадміністрації просторіший за міністерський. Губернатор зазначає, що зараз живе то в Києві, то в комунальному готелі у Житомирі.

— В принципі, дорога від виходу з хати до входу в кабінет займає 55 хвилин, — каже Павленко й, усміхаючись, додає: — Це не офіційна позиція. Офіційна — година 15 хвилин. Це без порушень. Планую перевезти сюди сім"ю. Дружина згодна. Діти теж готові. Вони у такому віці, що їм аби куди, але щоби з батьком. До школи ще не ходять. Зараз шукаю квартиру в Житомирі.

Чому Блок Юлії  Тимошенко останнім часом голосує з антикризовою коаліцією?

— Я би оцінював це як ситуативний збіг. Партія регіонів хоче посилити коаліцію і збільшити повноваження Кабінету Міністрів. А Блок Юлії Тимошенко хоче розпуску Верховної Ради. У них протилежні завдання. Відбувся збіг їхніх інтересів у тому, як кожному досягти своєї мети. Це не дуже приємна ситуація для президента і партії "Наша Україна".

Чи можуть інтереси збігтися так, щоб проголосувати "за" імпічмент президента?

— На сьогоднішній день підстав для імпічменту немає. Процедура також не виписана.

Але вони можуть її швидко прийняти...

— Гадаю, президент має більше можливостей розпустити Верховну Раду, аніж Верховна Рада оголосити йому імпічмент.

Ви спілкуєтеся з виборцями — за що дорікають найбільше?

— У мій бік дорікань практично не було. Стосовно партії — найбільше за те, що втратили владу. Щоб "Наша Україна" її отримала, багато людей колись чимось пожертвували.

Чому "Наша Україна" втратила ініціативу і не впливає на процеси у Верховній Раді?

— Головна проблема — внутрішня дискусія всередині партії. Коли вона прийшла до влади, конфлікти загострилися. Це сильно її послабило. І в Партії регіонів, і в Блоці Юлії Тимошенко доволі авторитарна система управління. Вільнодумство жорстко карається. А "Наша Україна" має інший підхід.

У приймальні лежить список з десяти похресників Павленка

Чи змінилося щось із приходом до керівництва у раді партії Віктора Балоги?

— Я би не говорив, змінилося чи не змінилося. Насправді теж не хочеться називати цей період перехідним, — Павленко довго думає. — Фактично відбувається аналіз зроблених помилок. На сьогодні на зміну одній групі, яка керувала партією, прийшла інша. Вона формує свою пропозицію для партії: як повернути довіру і політичні позиції.

Що тим часом робить попередня група — Порошенка–Третьякова?

— Теперішнє керівництво здатне забезпечити єдність партії. Щоб ті, хто відійшов на другі позиції, не стали найжорсткішими опонентами й залишилися в лавах партії.

Наскільки правильною була заміна Романа Безсмертного на В"ячеслава Кириленка на посаді голови фракції у Верховній Раді?

— Так склалося в процесі формування партії, що Роман Петрович був керівником усіх партійних органів: головою ради партії, головою фракції і, фактично, головою виконкому. Хоча формально посаду займав Микола Катеринчук. Навіть фізично важко повноцінно керувати трьома досить складними напрямами. Зараз Роман Петрович обраний головою виконкому, головою ради партії на період між з"їздами — Віктор Балога, а керівником фракції — В"ячеслав Кириленко. Фактично відбулося посилення кожного з напрямів.

У Павленка дзвонить мобільний телефон. Він домовляється про зустріч і виходить вмитися до персональної ванної кімнати, у яку ведуть двері з кабінету. Швидко повертається.

Вам не видається, що президент зараз програє прем"єрові?

— Я переконаний, що президент виграє стратегію розвитку країни. Виводить Україну на зовсім новий рівень, — повільно, обдумуючи слова, каже губернатор. — Прем"єр виграє в тактиці: посилює свою політичну силу. Найближчі три роки покажуть, хто сьогодні насправді правий. Тому нинішні тактичні перемоги з посилення певної групи і послаблення президента є тимчасовими.

Тобто президент не програє?

— Ні.

По чому вас запам"ятають в Житомирській області?

— Обласна поліклініка будується вісім років, центральний стадіон в аварійному стані, відсутня повноцінна промисловість у регіоні, за рівнем зарплат — область у другому десятку. Тому залишити добру згадку по собі є де. На сто днів роботи на посаді я вийду зі стратегією розвитку області до 2012 року.

Павленко починає розповідати про Житомирщину:

— Область багата, але її переваги стали... Ой, а що це таке? — перериває сам себе. Дивиться на стіл, де серед іншого стоїть тонкий чорний мікрофон. Павленко натискає на ньому кнопку і запитує: — Інтересно, куда я говорю?

Помічає, що мікрофон підключений до телефону.

— А! Це селекторні наради можна проводити. Удівітєльная штука! Навєрно ж стоїть уже давно, — усміхається. Тоді зненацька серйознішає і продовжує: — Так-от, переваги... Наприклад, надра і великі запаси корисних копалин — починаючи від щебеню й граніту і закінчуючи титаном. Фактично в житомирській землі є вся таблиця Менделєєва. Але ці ресурси не працюють на область. Їх видобувають, але за чорними схемами. Я скажу, як користуватися цими перевагами, за результатами ста днів.

Голова облдержадміністрації скаржиться, що зараз зовсім не має вільного часу.

— Дружина звикла до такого стану. Але якщо є вільна хвилина, я проводжу її з сім"єю. У нас уже відпрацьована така ситуація, коли навіть необхідні заходи, в яких я маю брати участь, провожу разом з сім"єю, з дітьми. Наприклад, у Київському політехнічному університеті відкривали пам"ятник Корольову. Мій будинок — біля КПІ. Наші діти гуляють у цьому парку, де відкривали пам"ятник. Тому я провів час і на урочистих заходах, і зі своїми хлопцями. І для них це було корисно, і мені було добре.

Уже пізній вечір, але в Юрія Павленка заплановані зустрічі й наради. Губернатор ще тільки ознайомлюється зі справами. Кілька привезених з Києва ящиків з паперами стоять не розпаковані у кабінеті його помічників. У приймальні, на столі секретарки, лежить список з десяти похресників Павленка. Там записані їхні імена, прізвища, дні народження, адреси й імена батьків.

1975, 20 березня  — народився у Києві
1994 — депутат Харківської райради Києва
1997 — закінчив історичний факультет Київського університету ім. Т. Шевченка
1998 — отримав диплом Університету Північного Лондона
1999 — закінчив Українську академію державного управління при президенті України
1999 — спеціаліст зі зв"язків з громадськістю ВАТ "ПБК "Славутич"
2000 — голова Молодіжної партії України
2002 — народний депутат від "Блоку Віктора Ющенка "Наша Україна"
2005 — міністр у справах сім"ї, молоді та спорту
2006 — голова Житомирської облдержадміністрації
Одружений, має двох синів

Зараз ви читаєте новину «"У Партії регіонів і БЮТі — авторитарна система"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути