На масові заходи потрібно йти не самому, каже 34-річний Сергій Мельниченко, керівник громадської організації "Коаліція учасників помаранчевої революції". Поряд має бути людина, яка допоможе в разі ускладнення ситуації.
— Не можна робити раптових закликів, поводитися агресивно, щоб не стати зачинателем провокацій. Під час руху в колоні не варто знаходитися по краях або спереду. Бо в разі наближення до огорожі, можна зламати ребра, задихнутися, знепритомніти. Якщо людей тіснитиме "Беркут", є імовірність, що всю атаку візьмете на себе. Якщо натовп стоїть, намагайтеся не лізти в епіцентр — там тиснява.
Не вдягати речі, що можуть задушити. Шарф на шиї може легко зачепитися серед людей, за нього потягнуть. Потрібне зручне взуття, щоб легко було пересуватися. Бажано без шнурівок. Верхній одяг має бути достатньо вільний, щоб не ускладнювати рухів.
Не брати предметів, якими можна ушкодитись. Навіть кулькова ручка у внутрішній кишені піджака поранить вас, якщо ненароком нахилитеся чи зігнетеся.
Не затуляти обличчя — у масці одразу привернете увагу міліції.
Якщо падаєте чи втрачаєте рівновагу, намагайтеся якомога швидше підвестися. Бо можуть затоптати.
500 доларів премії платили кожному "беркутівцю" за силовий розгін Євромайдану в Києві в ніч на 30 листопада, за інформацією джерел "Української правди". Зараз "Беркут" нібито отримав команду не застосовувати силу, бо на вулицях забагато людей.
32 людини зникли під час участі в масових акціях протесту в Києві з 21 листопада. Інформацію про них поширюють у соціальних мережах. Офіційно міліція не реєструвала жодної заяви про зникнення на Майдані. Розшукують 27 чоловіків, 5 жінок. Наймолодшому Олегові Бровкові, студенту Уманського 9-го профтехучилища, 15 років.
Коментарі