15 грудня о 18.00 на львівському євромайдані починається народне віче. На площі перед пам'ятником Шевченка — близько 3 тис. людей, переважно — старшого віку. Ведуча, львівська співачка Софія Федина, 29 років, зачитує останні новини у країні та оголошення.
— Волонтери зі скринькою, підійдіть під сцену, а то мені люди гроші в кишені пхають, — сміється. Закутаний теплим шарфом волонтер із прозорою скринькою поспішає до трьох чоловіків. Кожен кидає 100 грн. Минулого тижня зібрали понад 172 тис. грн на потреби євромайдану.
— На Київ записуються їхати дівчата і жінки. А тут я бачу багато чоловіків. Невже ми будемо пускати дівчат у дорогу, а самі у Львові грітимемося? — звертається до натовпу співкоординатор майдану 23-річний Роман Брезіцький. — Наш майдан — це живлення київського, його підтримка. Важливі рішення приймаються там, і там має бути основна сила. Готуйтеся, що ми будемо стояти ще довго. Збір щодня о шостій, а у четвер тут запалимо ялинку. Якщо треба — будемо тут всі новорічні свята.
Під скандування: "Молодець!" Брезіцький іде зі сцени.
— До мене звернувся чоловік із Білорусі, — каже Софія Федина. — Сам вийти не може, бо їхня влада слідкує за кожним навіть у інших країнах. Він передає, що білоруський народ гаряче підтримує нас. У Білорусі нереально зібрати на мітинг 10 тисяч осіб, а ми говоримо, що мільйон — це мало. Він каже: йдіть до перемоги, дайте нам надію, що боротьба приносить результати.
Біля сцени знімає кепку програміст Андрій Гринів, 29 років. Він створює комп'ютерні ігри для міжнародних компаній. Тиждень тому повернувся з Києва.
— Боротьба буде довгою. Навіть якщо переможемо цю владу, залишиться армія ментів — майже 400 тисяч, — каже. — Міліціонерами їх не можу назвати, бо міліціонери захищають громадян, а менти їх б'ють. Нам треба така реформа, як у Грузії — звільнити всіх правоохоронців і набрати нових.
Біля штабу євромайдану гріє руки біля буржуйки керівник "Молодого Народного Руху" Андрій Ковальський, 32 роки. Говорить хрипло.
— Я на пару днів приїхав до Львова, бо захворів, — каже — Сьогодні вночі з хлопцями рушаємо назад у столицю. Багажники автобусів на Київ заповнені продуктами, але там зараз найбільше треба теплих шкарпеток і разового посуду.
Після 21.00 мітингарі розходяться. Кілька десятків чоловіків із рюкзаками йдуть у напрямку обласної ради. Там щовечора відправляються автобуси на Київ. На ніч у наметах залишається близько 30 охоронців.
Коментарі