Учора у Верховній Раді відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна–НАТО. Його призначають на 9.00. Першими до конференц-зали заходять закордонні гості.
Не поспішаючи, займають місця. Їм роздають подарункові книги про Україну. Запрошені їх гортають, поки збираються українські депутати.
Із течкою в руках заходить нардеп від блоку НУ-НС 60-річний Борис Тарасюк. Обіймається з колишнім секретарем Ради нацбезпеки та оборони Володимиром Горбуліним, 70 років.
— Як ви? — запитує нардеп.
— Ще живий, — усміхається Горбулін. — Правда, не завжди такий живий, як сьогодні.
О 9.30 співголова ради, віце-спікер Микола Томенко, 44 роки, сідає поруч із заступником голови Парламентської асамблеї НАТО Ассеном Аговом.
— Сьогодні нам треба більше говорити про спільні проекти між Україною та НАТО і менше про строки вступу України до Альянсу, — зазначає віце-спікер.
Додає, що співпрацю з НАТО потрібно розглядати як загальнодержавний проект, а не партійний.
— Роз"яснювальна робота повинна стосуватися не пропагування підтримки якоюсь партією НАТО, а потрібно роз"яснювати конкретні взаємовигідно проекти України і НАТО, — каже Томенко.
Передає слово Агову. Той говорить, що Україна є важливим партнером для Альянсу:
— Бухарестський саміт показав, що багато країн підтримують вступ вашої країни до Альянсу в майбутньому. Але процес реформ має поглиблюватися. Також потрібен спільний план дій, аби переконати ваших громадян, що НАТО для них вигідно.
Коментарі