Що можна зробити з резиденції "Межигір'я", якщо вона перестане бути власністю Віктора Януковича? Одні пропонують музей корупції, інші — "Лікарню майбутнього".
Оксана Забужко, 53 роки, письменниця:
— "Межигір'я" має бути історико-культурним заповідником. Це історична цінність. Там було серце України. Янукович забрав його собі. Такий сюжет свідчить про хвороби нашої наскрізь корумпованої держави. Усе побудоване може бути використане. Було б кому. У Бухаресті використовують колосальний палац Чаушеску (Ніколае Чаушеску — колишній генсек Румунії. Після революції 1989 року розстріляний. — "ГПУ"). Це окреме місто в місті. Воно завбільшки як наш урядовий квартал. Для туристів відкриті п'ять залів. Кожен — як стадіон. Це такий пам'ятник людському божевіллю. Частину палацу Чаушеску перетворили на музей, решту віддали парламенту та кільком міністерствам.
Юрій Винничук, 61 рік, письменник:
— Таких маєтків немає у світі. Хіба — в кількох арабських країнах, бо їхні шейхи розжилися на нафті. За Середньовіччя ще індійські раджі мали такі палаци. "Межигір'я" можна перетворити на своєрідний Білий дім, щоб там засідали президенти тільки на термін свого правління. А інші об'єкти віддати, наприклад, під будинки відпочинку.
Василь Шкляр, 62 роки, письменник:
— Треба відновити там Межигірський монастир, який зможуть відвідувати всі люди. І зробити музей української революції.
4 мільярди гривень має 40-річний Олександр Янукович, старший син президента. Таку суму наводить журнал "Форбс" за листопад 2013 року. Нібито за шість місяців збільшив їх утричі. У декларації про доходи за 2012-й вказав 579 млн грн.
— Статки Олександра Януковича можна порівнювати з активами мільярдерів Ахметова, Фірташа, — каже колишній голова Фонду держмайна 59-річний Олександр Бондар. — Усі свої гроші вони набували протягом десятиліть. Найбільші активи ж Олександра з'явилися в останні кілька років — за президентства його батька. За моїми прогнозами, найближчим часом багатства Саші будуть більші, ніж у всіх разом узятих українських олігархів.
Коментарі