Ексклюзиви
Середа, 12 серпня 2020 12:33

Затонув російський підводний човен

Затонув російський підводний човен
20 років тому затонув АПЧ "Курськ". Фото: ВО

Російський атомний підводний човен "Курськ" затонув у Баренцовому морі 12 серпня 2000 року.

Субмарина брала участь у навчаннях. Мала запустити 2 холості торпеди по атомному крейсеру "Петро Великий". За офіційною версією, об 11:28 через проржавілу оболонку стався витік торпедного палива. Воно вступило в реакцію з мідним та латунним покриттям торпедного апарату та спричинило вибух. У той момент атомні реактори вже відключилися і витоку ядерного палива чи ядерного вибуху не сталося.

Від другого вибуху в корпусі човна з'явився отвір. Через нього вода затопила більшість відсіків.

Вибухи пережили 23 матроси з 118 членів екіпажу. Вони зібралися разом у 9-му відсіку під командуванням капітана-лейтенанта Дмитра Колеснікова. Той склав список присутніх.

Деякі спеціалісти стверджували, що за нормальних умов екіпаж міг би врятуватися і випливти на поверхню в спеціальних костюмах через аварійні люки. Але невідомо, чи люки були пошкоджені чи екіпаж відмовився від ризику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заснув стерновий: російський траулер сів на мілину

Через деякий час аварійне освітлення згасло. Екіпаж потерпав від низьких температур на дні моря. Декілька днів матроси використовували хімічні касети для регенерації вуглекислого газу в кисень. Від контакту одного з них з водою сталася пожежа, що призвело до знищення кисню в відсіку і смерті від асфіксії.

Усі 118 членів екіпажу загинули. Урядові структури РФ намагалися применшити розмір катастрофи. Пояснювали повільність з урятуванням екіпажу погодними умовами.

Після аварії з'явилися теорії. що "Курськ" зіштовхнувся з іноземним судном, яке слідкувало за навчаннями.

Росія за останній час значно збільшила кількість фрегатів і новітніх підводних човнів у Чорному морі. Для НАТО така активність не стала сюрпризом.

Зараз ви читаєте новину «Затонув російський підводний човен». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода