Російський атомний підводний човен "Курськ" затонув у Баренцовому морі 12 серпня 2000 року.
Субмарина брала участь у навчаннях. Мала запустити дві холості торпеди по атомному крейсеру "Петро Великий". За офіційною версією, об 11:28 через проржавілу оболонку стався витік торпедного палива. Воно вступило в реакцію з мідним та латунним покриттям торпедного апарату та спричинило вибух. У той момент атомні реактори вже відключилися і витоку ядерного палива чи ядерного вибуху не сталося.
Від другого вибуху в корпусі човна з'явився отвір. Через нього вода затопила більшість відсіків.
Вибухи пережили 23 матроси з 118 членів екіпажу. Вони зібралися разом у 9-му відсіку під командуванням капітана-лейтенанта Дмитра Колеснікова. Той склав список присутніх.
Деякі спеціалісти стверджували, що за нормальних умов екіпаж міг би врятуватися і випливти на поверхню в спеціальних костюмах через аварійні люки. Але невідомо, чи люки були пошкоджені чи екіпаж відмовився від ризику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заснув стерновий: російський траулер сів на мілину
Через деякий час аварійне освітлення згасло. Екіпаж потерпав від низьких температур на дні моря. Декілька днів матроси використовували хімічні касети для регенерації вуглекислого газу в кисень. Від контакту одного з них з водою сталася пожежа, що призвело до знищення кисню в відсіку і смерті від асфіксії.
Усі 118 членів екіпажу загинули. Урядові структури РФ намагалися применшити розмір катастрофи. Пояснювали повільність з урятуванням екіпажу погодними умовами.
Після аварії з'явилися теорії. що "Курськ" зіштовхнувся з іноземним судном, яке слідкувало за навчаннями.
Коментарі