"Я, Сенцов Олег, незаконно засуджений російським судом, із 14 травня оголосив безстрокове голодування. Умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ", — написав український політв'язень Кремля, режисер 41-річний Олег Сенцов у листі, який розповсюдив його адвокат Дмитро Дінзе.
Українець перебуває у російській колонії міста Лабитнангі Тюменської області. До голодування готувався два місяці. Відмовлявся від передач, аби організм звик до відсутності їжі.
— У колонії його умовляли завершити голодування, приїжджали представники з прав людини. Але він заявив, що голодування буде до переможного кінця: або він загине, або почнуть виконувати його вимоги. За власне звільнення не каже. Мова про звільнення інших політв'язнів, — говорить Дмитро Дінзе.
— Від голодування більше шкоди матиме. Олег чотири роки в пекельних умовах, без вітамінів, сонця, під страшним психологічним тиском, — каже сестра режисера Наталія Каплан. — Знаю, що не відступить. Лишається сподіватися, що витримає і досягне поставленої мети.
Олег Сенцов написав кількість політв'язнів, яких вимагає звільнити — 64. Імен не вказував.
Режисера затримали російські спецслужби в анексованому Криму у травні 2014-го. Звинуватили в підготовці теракту на півострові. У серпні 2015 року суд у російському Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Він провини не визнав.
Політв'язень Росії, 47-річний Володимир Балух, написав листа українцям 15 травня. Розповів про голодування й умови тримання у слідчому ізоляторі в анексованому Сімферополі.
Балух голодує з 19 березня. Протестує проти рішення підконтрольного Росії Верховного суду анексованого Криму, який відмовився зняти з нього обвинувачення в незаконному зберіганні зброї. Вилучив лише пункт про боєприпаси та скоротив термін ув'язнення до трьох років п'яти місяців тюрми в колонії-поселенні. Попередній вирок — три роки сім місяців тюрми — Балуху виніс Роздольненський райсуд півострова у січні 2018-го.
"Вирішив оголосити голодування після того, як черговий вирок у сфабрикованій проти мене справі набув "силу". Це прояв презирства до окупаційного режиму й жалюгідних потуг позбавити волі всіх незгодних з їхньою ординсько-фсбешною "ідеологією". 15 березня подавав заяву про голодування на ім'я начальника слідчого ізолятору. 19 березня, після моральних знущань, крадіжки особистих речей і побоїв з боку працівників СІЗО, вдалося домогтися офіційного визнання протесту. Провокації та моральний тиск із тих пір посилилися", — написав Володимир Балух.
Він вживає щодня дві склянки вівсяного киселю, майже 70 г сухарів, чай із медом. Мінімально харчуватися його вмовив Архієпископ Кримський Климент православної церкви Київського патріархату.
Українця затримали 8 грудня 2016 року. Звинуватили у зберіганні боєприпасів. Насправді, переслідують за проукраїнську позицію, кажуть захисники Балуха.
Коментарі