Росія готова до участі у третьому саміті щодо Донбасу в нормандському форматі.
— Оскільки було два саміти — у Парижі 2015-го та у Берліні 2016-го — ми за те, щоб відбувся третій саміт, — каже 68-річний Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії. — Домовленості самітів поки залишаються навіть не на папері, а в атмосфері. Це стосується розведення сил і засобів в трьох населених пунктах у зоні конфлікту.
Представник російської сторони зазначив, що так само затримується оформлення на папері "формули Штайнмаєра" при тому, що її затвердили на 2 попередніх зустрічах. Вона передбачає прийняття Верховною Радою у другому читанні поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус. Росія водночас має вивести своїх солдатів і техніку з Донбасу.
У нормандському форматі Україна хотіла б обговорювати введення миротворців на Донбас.
— У центрі нашої уваги перебувають давно досягнуті заходи щодо стабілізації перемир'я, — каже 52-річний Гайко Маас, міністр закордонних справ Німеччини. — Усі зусилля і роздуми залишаються спрямованими на формування можливої місії ООН для сходу України. Прогресу в питанні миротворців поки що немає. Не можу сьогодні назвати навіть приблизні терміни рішення про миротворчу місію. Навіть не можу впевнено прогнозувати, коли це станеться, і навіть факт, що це станеться. Але це точно те, що потрібно Україні.
Нормандський формат — тип зустрічей у чотиристоронньому форматі між представниками України, Франції, Німеччини і Росії.
Коментарі