— Все серьёзно стало, когда начали обстрел детской больницы 30 мая. Мы насчитали семь воронок. Одна попала в приемный покой, еще шесть — разорвались вблизи. Детей свели в подвал врачи, а нашего сына накрывали, чем могли, закрывали окна. Он подключен к аппарату искусственного дыхания, спустить его в подвал нельзя. Выехать не можем из-за боевых действий, — розповідає телефоном 39-річний Михайло Єзєкян зі Слов'янська. Його 8-місячний син Євген — півроку в лікарні. Батьки хочуть перевезти його до російського Ростова-на-Дону. Але безпечного шляху немає.
У хлопчика рідкісна хвороба — спинальна аміотрофія. М'язи не працюють, а психічно дитина розвивається нормально. Михайло з дружиною Вікторією, 39 років, мають старшу дочку 17-річну Ірину. Вона закінчила цього року школу. Чоловік працює в міськвідділі міліції.
— У Донецьку сину поставили діагноз. Лікарі сказали, що такі не доживають до року, — продовжує Михайло. — Восени із запаленням легень Женя потрапив до лікарні. За тиждень одна легеня відмовила. Його підключили до апарата штучного дихання. Всі ліки, які пишуть медики, ми купуємо. Те, що є в реанімації, дають безкоштовно. Я отримую зарплату 3 тисячі, ще 2800 — гроші на дитину. Більшість цих коштів витрачаємо на ліки.
Щоб перевезти сина до російського міста, Михайло в Донецьку знайшов реанімобіль. Чекають на безпечний коридор.
— Сьогодні прокинулися о пів на шосту від вибухів, — говорить чоловік. — Бої не припиняються. Мені говорять, що наша влада проти того, щоб дитину вивозили до РФ. Мовляв, казатимуть, що в Україні нам не допомогли. Ми тут півроку, всі лікарі знали діагноз і що Женя — єдина дитина в країні з такою хворобою. А нам казали, що надія тільки на Бога. Журналісти допомогли знайти клініку в Ростові-на-Дону, обстеження там буде безкоштовне. Мене питають, чому в Росію. Кажу, де запропонували, туди й поїдемо. Місцевий реаніматолог згоден супроводжувати Женю. Але ми не знаємо, чи пропустять реанімобіль.
400 гривень бойовики платять жителям Донбасу за денне чергування у ролі живого щита. Під час наступу українських силовиків вони мають затуляти собою бойовиків. За нічне чергування ціну підвищують до 800 грн. Людям, які виходять на акції з дітьми, доплачують 100–200 грн. Терористи, які воюють на Сході України, за добу отримують близько 4 тис. грн.
Коментарі