Сергій Тігіпко заявив, що Київ уже прийняв рішення щодо дерегуляції економіки, які позитивно позначаться на інвестиційному кліматі:
- Ми чітко розуміємо, що нам потрібні інвестори, які зараз зможуть прийти на наш ринок, і ми хотіли би створити для них дуже хороші умови.
Додає, що в Україні на 76% скорочено ліцензовані види діяльності. Усі ліцензії стали безстроковими, вдвічі зменшили кількість організацій із контролю.
Путін підтвердив готовність Росії продовжити підтримку економіки України, зокрема через Міжнародний валютний фонд.
- Ми завжди підтримували Україну в МВФ, і робитимемо це надалі, особливо якщо бачимо такі справді амбітні й сміливі плани з модернізації економіки, - наголошує російський прем'єр.
Подальший діалог Путіна й Тігіпка у президії форуму мав дружній формат. Його позитивно сприйняли присутні в залі інвестори.
Серед перспективних напрямків співпраці глава уряду РФ називає будівництво:
- Ми таких грошей ніколи раніше не вкладали, скажімо, у забезпечення житлом військовослужбовців. Ідеться про десятки мільярдів рублів, 50?"80 мільярдів. От якби ви були присутні на нашому ринку, були б інвесторами, то отримали б ці замовлення всередині країни.
- Усе ж ви до нас більше прийдете, - напівжартома відповідає Тігіпко. - Інвестувати українським компаніям у російський ринок особливого сенсу немає. Якихось значних проблем не виникає. Ми мали їх п'ять років тому, що було зумовлено насамперед політикою України. Багато українських компаній через це серйозно постраждали.
- Дозволю собі не погодитися з колегою і хорошим товаришем, - заперечує російський прем'єр. - На мій погляд, сенс інвестувати в російську економіку з боку українських партнерів усе одно є, і не лише у нафтогазовий сектор. Ви все-таки подумайте, куди українські компанії могли би вкластися, - у будівельний сектор, наприклад.
Коментарі