Вівторок, 08 липня 2008 18:31

Президента Угорщини півгодини возили навколо Банкової

У понеділок удруге за цей рік президент Угорщини Ласло Шойом, 66 років, відвідав Україну. Візит тривав 4 год.

До приїзду Шойома подвір"я Секретаріату президента готують майже півдня. За 2 год. до його приїзду там шикуються юнаки з почесної варти Міністерства оборони. Кілька разів марширують — репетирують.

Кортеж глави угорської держави з"являється за півгодини до призначеного часу. Але біля Банкової розвертається і їде назад вул. Лютеранською.

— Напевно, забув в аеропорту мобілку, — жартують міліціонери.

О першій дня кортеж Ласло Шойома знову під"їжджає до секретаріату. Там на нього чекає 54-річний Віктор Ющенко. Президенти йдуть до будинку Городецького. Спілкуються. Потім дають спільну прес-конференцію.

— Товарообіг між нашими країнами за минулий рік збільшився майже на 40 відсотків і становив 2,7 мільярда доларів, — говорить Віктор Ющенко.

Мікрофон не працює. Глава держави обурюється:

— Та що це таке?

Підбігає працівник секретаріату. Натискає кнопку на підставці мікрофона і він вмикається. Президент продовжує виступ. Запрошує угорських бізнесменів до участі в інвестиційних проектах, пов"язаних із підготовкою до Євро-2012.

— Йдеться про декілька сот об"єктів із загальною інвестиційною базою у 20 мільярдів доларів, — зазначає Ющенко.

Він розповідає, що Україна й Угорщина будуватимуть новий пропускний пункт на кордоні між державами.

— Угорщина докладе всіх зусиль, щоб виробити консенсус щодо приєднання України до Плану дій з набуття членства в НАТО, — запевняє Шойом. — Також сподіваюся, що наші бізнесмени докладуть максимум зусиль у питанні Євро-2012.

Додає, що невдоволений розпорядженням міністра освіти і науки України, аби школи з угорською мовою навчання на Закарпатті стали двомовними.

— Ми хочемо забезпечити збереження шкіл на рідній мові, — наголошує Ласло Шойом.

Віктор Ющенко відповідає, що наступного тижня міністри освіти України й Угорщини обговорять це питання.

Зараз ви читаєте новину «Президента Угорщини півгодини возили навколо Банкової». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода