пʼятниця, 23 грудня 2005 16:44

Президент заборонив міністрам займатися політикою

 

Перше зібрання оновленого уряду за участі президента нагадувало свято. Усміхнені міністри поволі сходилися на роботу. Обмінювалися потрійними брежнєвськими поцілунками й жартами. Перед залою засідання стояв лише Микола Поліщук.

— Закрити поліклініку — це гірше, ніж закрити Криворіжсталь або НЗФ, — говорив екс-міністр охорони здоров"я. — Це просто викличе соціальний вибух.

На запитання, чому він тут, Поліщук пояснив:

— Чекаю на рішення, яке прийняв президент.

З міністрів лише Віктор Балога затримався послухати промовця. Потім, жуючи гумку, винувато посміхнувся і сказав до Поліщука:

— Ну, я теж піду всередину.

Після того як міністри отримали посвідчення, Юрій Єхануров надав слово президентові:

— Я прошу: щоб ніякий міністр після засідання уряду не біг на телебачення коментувати свою особливу думку, — почав Віктор Ющенко. — У крайньому випадку, якщо в когось є така думка, з якою він не може розстатися, будь ласка — заяву на стіл. Переходьте в ясну, чітку позицію опонування. Йдіть на телебачення й опонуйте. Але не сидіть на двох стільцях.

Єхануров і Ніколаєнко щось записували, решта міністрів дивилися на президента

У напутньому слові до нового уряду президент заборонив міністрам займатися політикою та розбудовувати свої партії. Ющенко попередив, що дискусії членів уряду мають відбуватися лише на засіданнях.

— Особливо це стосується міністрів силового характеру, — Ющенко вжив наказовий спосіб. — Забудьте, що для вас існує політика! Між цими рядками спробуйте прочитати те, що я хотів сказати, але при такій кількості ЗМІ сказати не можу.

Двоє силовиків — міністр оборони Анатолій Гриценко та міністр внутрішніх справ Юрій Луценко — мовчки слухали. Останній, відомий своїми запрошеннями на допити через пресу, помітно почервонів.

Далі Ющенко взявся за проблеми співпраці з бізнесом. Розкритикував митну політику, вільні економічні зони, реприватизацію, непрозорість уряду.

— Сім місяців пройшло, друзі, — час від часу повторював президент.

Він виглядав втомленим, але говорив рішуче.

— Те, що ми мали в серпні від такої політики, не мали жодного місяця за останні п"ять років — такого рівня падіння приросту валового продукту.

Ющенко назвав багато цифр. Єхануров і Ніколаєнко щось записували, решта міністрів просто дивилися на президента, а той продовжував:

— Я знаю, що люди, які прийшли з майдану, дуже довго звикають до дисципліни. Кожному хочеться тримати мікрофон, носити з собою камеру, говорити якісь мудрі речі... Справа дійшла до того, що дві третини доручень президента виконувались несвоєчасно. І не тільки президента...

Дві третини доручень президента виконувались несвоєчасно

Шановні друзі, такий стиль роботи треба залишити вдома. Я цього не потерплю.

Наостанок він побажав міністрам служити Україні та працювати на неї.

— Перерва на три хвилини, щоб прибрали камери, я так розумію? — запитав Ющенко Єханурова. Той ствердно кивнув і подякував журналістам.

Про Поліщука, здається, забули. Він пообіцяв журналістам, що в разі продовження його міністерських повноважень доб"ється прийняття законів про продаж алкоголю й тютюну тільки в спеціалізованих магазинах.

Перерва на три хвилини, щоби прибрали камери

Після трьох годин обговорення двері зали засідань відчинилися. Юрій Єхануров обходив міністрів, потискаючи їм руку та дружньо обіймаючи. 

Президент і прем"єр вийшли з товстезними стосами документів у руках.

Ющенко запевнив, що нинішні міністри не плутатимуть свої урядові кабінети з партійними штабами, як це іноді робили їхні попередники.

Ще раз повторив, що державні гроші не працюватимуть на вибори. Єхануров продовжив думку президента: партійний квиток не заважатиме його урядовій діяльності, а з виконкому партії він уже вийшов.

На уточнення, хто ж на парламентських виборах буде першим у партійному списку "Нашої України", Віктор Андрійович сказав:

— Це буде найдостойніша особа... Найцікавіша, — при цьому він ледь усміхнувся.

Зараз ви читаєте новину «Президент заборонив міністрам займатися політикою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути