понеділок, 30 січня 2006 18:30

Прем"єр вимагає "відмитися" від м"яса

Автор: фото: Андрій ЄЛОВІКОВ
  Міністри на вчорашньому засіданні уряду: Олександр Баранівський, міністр агрополітики (ліворуч), Станіслав Ніколаєнко, міністр освіти, Віктор Балога, міністр надзвичайних ситуацій (праворуч)
Міністри на вчорашньому засіданні уряду: Олександр Баранівський, міністр агрополітики (ліворуч), Станіслав Ніколаєнко, міністр освіти, Віктор Балога, міністр надзвичайних ситуацій (праворуч)

На вчорашнє засідання уряду зазвичай усміхнений прем"єр Юрій Єхануров, 57 років, прийшов дуже похмурим. Він привітався з міністрами, губернаторами і секретарем РНБО Анатолієм Кінахом, який теж прийшов на засідання.

— Олександр Петрович Баранівський, — запросив до виступу міністра агропромислового комплексу Єхануров.

Міністр агрополітики підійшов до трибуни і почав тихо бубніти в мікрофон. Присутні щось активно обговорювали.

— Увага! — крикнув Єхануров.

Міністри й губернатори вмовкли на півслові. Баранівський, 50 років, читав цифри: скільки переглянуто регуляторних актів, скільки пального, пшениці. Нарешті дійшов до заборони Росією ввозити на її територію українську м"ясо-молочну продукцію. Він довго пояснював особливості ситуації. Сказав, що претензії можуть бути лише щодо м"яса. До чого тут молочна продукція — міністр ніяк не міг второпати. Зрештою вирішив:

У мене враження, що ви не соціаліст, а гнилий ліберал

— Це відповідь Росії на нашу позицію по навігаційних системах, які є в Криму. Вони сьогодні стали гострою темою.

— Які дії? — не витримав прем"єр. — Які дії стосовно молочної продукції?

Баранівський почав пояснювати, що росіяни уникають зустрічі — просто відмовляються під різними приводами. Лише в четвер, можливо, почнуться переговори.

Слово взяв Єхануров. Він сказав, що проблему треба розділити на дві частини: молочну і м"ясну. З молоком росіяни не праві. А з м"ясом проблеми є. Прем"єр вимагав знайти винних.

— У нас і сьогодні в Одесі на рейді стоїть корабель, на якому півтори тисячі тонн м"яса, яке заборонене до ввозу в Україну, — між іншим додав Баранівський. — І ще чотириста контейнерів з м"ясом, також заборонені.

— Так, у мене є запитання до Василя Петровича Цушка, — перервав його Єхануров і звернувся до одеського губернатора: — Більше 400 контейнерів зараз у морі. І будь-яким шляхом хочуть проникнути на територію України. У мене таке враження, що ви не соціаліст, а гнилий ліберал. Тому що ні однієї людини не звільнено за весь час. І що ви думаєте? Якщо ви зараз будете себе так вести, то чим це закінчиться? Ви розумієте, що є зацепка? Я чекаю від вас пропозицій.

Голова Одеської облдержадміністрації Василь Цушко, 42 роки, надув щоки і розвів руками:

— Я не могу влиять там, где людей ставят без меня. Сегодня я попросил помощи и у вас, и у РНБО. И не дожидаясь Киева, эти полторы тысячи я выдворил с территории Украины. Я дам вам.... — ображено пробурмотів він на прохання прем"єрові про пропозиції.

— Вони подають на нас до суду і, згідно з судовими рішеннями, ввозять... — спробував пояснити Баранівський.

Значить,
знайшли шлях,
як заробити

— Чиї суди? — випалив Єхануров.

— Наші, українські суди, — відповів міністр.

— Значить так: я прошу список усіх судів, прізвища суддів оприлюднити на сайті міністерства, — різко сказав прем"єр. — Я хочу, щоб ми розібралися конкретно по кожному питанню. Бо якщо ми сьогодні не зробимо жорстких заходів, так як ми зробили у Криму по грипу, то це буде безкінечно. Бо сьогодні, ви ж розумієте, Російська Федерація заборонила ввезення м"яса з території Індії, а це м"ясо проходить через українські кордони — знайшли слабинку.

Значить, знайшли шлях, як заробити. Відпрацьована технологія. Не перервемо жорстко — нічого не буде. Ми по м"ясу повинні чітко "відмитися", як-то кажуть. А по молоку давайте працюйте далі, бо завтра підуть інші продукти.

Зараз ви читаєте новину «Прем"єр вимагає "відмитися" від м"яса». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути