Вівторок, 17 лютого 2009 18:03

Парламент відставив Пинзеника

Автор: фото: Андрій ШМАТОВ
  Народний депутат від Компартії Євген Мармазов нахиляється, щоб прочитати документ у своєї колеги по фракції Марини Перестенко
Народний депутат від Компартії Євген Мармазов нахиляється, щоб прочитати документ у своєї колеги по фракції Марини Перестенко

Народні депутати звільнили міністра фінансів Віктора Пинзеника. Заяву про відставку він подав минулого тижня. Нині перебуває у лікарні.

Учорашнє ранкове засідання парламентарії починають із голосування за внесення до порядку денного питання про звільнення першого віце-спікера, "регіонала" Олександра Лавриновича. На табло висвітлюється 209 "за". Серед них майже всі члени Компартії України.

— Ганьба! Ганьба! — вигукують "регіонали" і показують пальцями в бік комуністів.

Ті розгублено роззираються.

— "Регіонам" ганьба! — викрикує у відповідь комуніст Олександр Ткаченко, 69 років.

Тим часом у жіночому туалеті біля вікна розмовляють "регіоналка" Ірина Акімова, 48 років, та її однопартійка 32-річна Юлія Новікова.

— Добре на вихідних погуляла. Ще й досі не можу відійти, — хвалиться Новікова.

— Це ж треба було так напитися, — зауважує Акімова.

Новікова усміхається. Приймає кілька телефонних дзвінків із привітаннями з днем народження.

— Уже два дні отримую вітання й подарунки, — продовжує.

Забігає "регіоналка" Ірина Горіна, 42 роки.

— Трам-парам! — вигукує вона і, пританцьовуючи, підходить до колег. У неї на грудях до чорної сукні прикріплено бордову троянду.

— Ну ти просто Кармен! — усміхається Акімова. Та вдоволено киває.

У кулуарах депутати з коаліції обговорюють кандидатів у міністри замість нинішніх пропрезидентських, від блоку НУ-НС. За словами 44-річного Тараса Стецьківа, домовилися не висувати на ці посади кандидатів з-поміж чинних депутатів.

Добре на вихідних погуляла. Ще й досі не можу відійти

— Бо на їхнє місце прийдуть ті, хто може орієнтуватися на Єдиний центр чи на когось іншого, — пояснює він. — Це тільки похитне нашу коаліцію. Тому депутатів зараз не варто відпускати в уряд. За межами парламенту можна знайти фахових людей, щоб вони стали міністрами.

У БЮТі кажуть, кадрові питання відклали щонайменше на тиждень. Мовляв, не мають достатньо голосів.

— У нас проблема, бо група Кириленка "За Україну" відмовляється голосувати. Поки нам не вдається уламати наших ленінців, — говорить Стецьків.

В оточенні прем"єрки розповідають, що єдиною погодженою на 100% кандидатурою є Віктор Мусіяка, якого пропонують на посаду міністра юстиції. Його просував міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Досі немає єдиної думки щодо міністра фінансів. Найімовірнішими кандидатами називають Віталія Гайдука і першого віце-прем"єра Олександра Турчинова. Останній суміщатиме цю посаду з нинішньою.

— Думаю, швидше за все, буде Турчинов, — каже в кулуарах "бютівець" Андрій Шкіль, 45 років.

Зазначає: вочевидь, кадрові рішення голосуватимуть "пакетом". Тоді більше шансів на позитивне рішення.

— Ніяких домовленостей щодо голосування у нас із коаліцією немає, — говорить комуніст 59-річний Петро Цибенко. — Ще немає остаточного рішення партії, чи будемо ми підтримувати ті кадрові призначення.

Зараз ви читаєте новину «Парламент відставив Пинзеника». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода