четвер, 25 листопада 2021 07:30

Опублікували розслідування щодо "вагнерівців"

Автор: СЕРГІЙ СТАРОСТЕНКО
  У День гідності і свободи учасники акції на Майдані та панахиди на алеї Героїв Небесної сотні прийшли до Офіса президента. Їх не пропустив кордон поліції. Виникла штовханина. Люди скандували: ”Пропустіть”, ”Київ, вставай” та ”Зелю геть”. Серед вимог — звільнити в наступні 10 днів керівника Офіса президента Андрія Єрмака за провалену операцію українських спецслужб. Ті намагалися виманити до країни майже 30 бойовиків-”вагнерівців”. Якщо цього не зроблять, 1 грудня мітингувальники обіцяють вийти на безстрокову акцію за імпічмент президента Володимира Зеленського. 21 листопада, Київ
У День гідності і свободи учасники акції на Майдані та панахиди на алеї Героїв Небесної сотні прийшли до Офіса президента. Їх не пропустив кордон поліції. Виникла штовханина. Люди скандували: ”Пропустіть”, ”Київ, вставай” та ”Зелю геть”. Серед вимог — звільнити в наступні 10 днів керівника Офіса президента Андрія Єрмака за провалену операцію українських спецслужб. Ті намагалися виманити до країни майже 30 бойовиків-”вагнерівців”. Якщо цього не зроблять, 1 грудня мітингувальники обіцяють вийти на безстрокову акцію за імпічмент президента Володимира Зеленського. 21 листопада, Київ

— Це провал. Перша причина — в нас є кріт, який працює на Росію. Друга — наша погана підготовка. Третя — хороша робота контррозвідки Білорусі, — говорить 43‑річний Василь Бурба, колишній глава Головного управління розвідки Міністерства оборони на токшоу "Свобода слова із Савіком Шустером" 19 листопада.

Так розповідає про зрив у липні 2020 року операції української розвідки з захоплення 33‑х російських бойовиків із приватної військової компанії "Вагнера", які скоювали воєнні злочини на Донбасі. Тоді їх затримали білоруські спецслужби й передали Росії.

Бурба каже, що команду перенести операцію дав керівник Офіса президента Андрій Єрмак від імені глави держави.

— Перенесення є одним із варіантів, чому відбувся провал, — додає Бурба.

Також розповідає, що звільнили всіх розвідників, які планували операцію. У них забрали документи прикриття, вони під прямим прицілом російських спецслужб, заявив екскерівник ГУР.

Напередодні група міжнародних журналістів-розслідувачів "Белінгкет" опублікувала матеріали щодо "вагнерівців". Заявили, мають дані, що операцію із затримання найманців переніс Офіс президента. Причиною нібито вказали, що Зеленський щойно досяг угоди з Росією та бойовиками про припинення вогню на Донбасі. В ОП журналістам коментарів не дали.

За інформацією "Белінгкет", українська розвідка під виглядом найму охоронців на об'єкт Роснафти у Венесуелі збирала дані про російських найманців. Влітку 2020‑го змогла виманити з Росії 33 "вагнерівців". Бойовики в Мінську мали сісти на літак, який здійснив би екстрену посадку в Києві. Після того, як операцію несподівано відклали, бойовиків заарештувало білоруське КДБ. Згодом їх передали Росії. Зеленського інформували про кожен етап операції, повідомляють журналісти.

15 листопада Тимчасова слідча комісія Верховної Ради представила проміжні результати розслідування операції. Підтвердили дії та плани української розвідки. Але знайти докази, що саме Зеленський і Єрмак відтермінували операцію — не змогли.

— Є три напрями розслідування цієї події, — говорить представник президента в Конституційному суді, нардеп від "Слуги народу" 52‑річний Федір Веніславський. — Перший — це Тимчасова слідча комісія Верховної Ради. Другий — Державне бюро розслідувань під процесуальним керівництвом офіса генпрокурора. За фактом оприлюдненої у ЗМІ інформації зареєстрували кримінальне провадження. І третій напрям — це розслідування "Белінгкет" та українських журналістів. Коли вся ця інформація буде повністю вивчена, тоді зможемо робити якісь висновки.

— Маємо підтвердження, що операцію злили. Це свідчить, що у вищих ешелонах влади є особа, яка передала таємну інформацію ворогові. Тобто є російський шпигун. На восьмому році війни це неприпустимо, — говорить 47‑річний Віктор Кононенко, депутат Київради, колишній заступник голови Служби безпеки України.

— Президент не може делегувати свої повноваження приймати звіти ГУР Міноборони. Це вже завершений склад злочину про розголошення державної таємниці. Зеленський відповідає за сферу безпеки й оборони. А голова Офіса Єрмак — ні. Тому таке делегування є розголошенням держтаємниці та перевищенням повноважень.

Правоохоронні органи вже давно мали би провести розслідування. І перевірити всіх обізнаних про операцію.

Зеленський не повинен був рік брехати народу. Натомість ми слухали від нього нісенітниці. Президент ігнорує норми права та суспільство, яке його вибрало.

— У Раді потрібно створювати незалежну Тимчасову слідчу комісію. Під головуванням опозиції, щоб туди входили всі фракції та групи, — каже 38‑річний Роман Костенко, народний депутат від "Голосу", секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

— Треба розслідувати справу заново. З Офіса президента коментують усі, кому не лінь — помічники, помічники помічників. А головні дійові особи, які приймали рішення, відмовчуються. Зеленський і Єрмак мають пояснити суспільству, що відбулося.

Правоохоронні органи повинні були діяти давно. Варто допитати всіх, хто брав участь у нарадах. Але в цих органах — ставленики влади. Тому ніякого прозорого розслідування не може бути.

Поки немає нормальних розслідувань, не буде відставок.

Зараз ви читаєте новину «Опублікували розслідування щодо "вагнерівців"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути