Депутатська більшість ухвалила зміни до регламенту. Відтепер у парламенті можуть існувати кілька опозицій. Раніше опозицію могла становити лише одна, найчисельніша фракція, що не ввійшла до коаліції.
Член регламентного комітету "бютівець" 63-річний Лев Бірюк називає зміни до регламенту "абракадаброю". Вони вносять плутанину в чинний закон. Адже він обумовлює права лише однієї опозиційної фракції — призначення голів певних парламентських комітетів, ознайомлення з рішеннями уряду, формування порядку денного тощо.
— А тепер 15 чоловік можуть утворити групу, назвати себе опозицією. Їх може бути й більше десяти, — зауважує нардеп. — Тільки на виступи в сесійній залі їм знадобиться 50 хвилин. Я вже не кажу про розподіл комітетів. Хто і як на них має претендувати, незрозуміло.
Після утворення нової коаліції в березні цього року статусу опозиції набув БЮТ. Однак про створення своїх опозицій заявляли лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко, "нунсівець" Арсеній Яценюк, лідер депутатської групи "За Україну!" В"ячеслав Кириленко.
"Нунсівці" говорять про готовність співпрацювати з БЮТ.
— Ураховуючи дії влади, треба виробити спільну координацію, — каже "нунсівка" Ксенія Ляпіна, 45 років. — Звичайно, Юлію Володимирівну ми не переробимо. Будемо просто ігнорувати її амбіції й намагатимемося досягти поставленої мети.
Коментарі