Нардеп із фракції "БЮТ-Батьківщина" 40-річний Руслан Богдан розмахує руками перед обличчям позафракційного депутата 61-річного Григорія Омельченка. Напирає, стискає кулаки. Омельченко спиною впирається в колону в кулуарах парламенту і щось відказує. Богдан б'є його правим кулаком у ліву щоку. Омельченко згинається, хапається за колону. "Бютівець" відходить.
Таке відео у вівторок уранці показує в ложі преси Верховної Ради художник 46-річний Сергій Поярков. Зняв його на мобілку за 10 хв. перед тим.
— Руслан общался с кем-то из депутатов, потом увидел Омельченко, — розказує Поярков. — Между ними начался разговор. Я слышал фразы "Черный пояс", "Герой Украины", "Давай извиняйся". Начал снимать. Я так понял, что Омельченко извиняться отказался. Где-то на 7-й минуте — опа, удар. Потом охрана остановила Богдана — начала их разнимать.
Журналісти спускаються на другий поверх. Два десятки операторів обступають Руслана Богдана.
— Омельченко три роки тому звинуватив мене на весь світ у тому, що я — педофіл, — каже той про історію зі звалтуванням дітей у таборі "Артек". Червоніє. По скронях тече піт. — Розмахуючи диском, на якому нібито є якась інформація, з трибуни Верховної Ради вимагав зняти з мене недоторканність, заарештувати. Генеральна прокуратура розслідувала цю справу. Жодних доказів вони не знайшли. Я попросив його спростувати цю інформацію. Він відмовився. У мене не було іншого виходу. Що інше можна було зробити?
Богдан озирається, спускається сходами і йде з парламенту. Журналісти запитують, що трапилося у Григорія Омельченка.
— Він підійшов до мене і сказав, щоб я вибачився за те, що направив у прокуратуру заяву матері, яка зверталася до мене щодо зґвалтування сина й дочки, — розповідає Григорій Омелянович. — Я сказав, що це був мій обов'язок як громадянина сприяти розслідуванню справи. Він почав хапати мене за руки і груди. Я усміхався й говорив, що така поведінка не личить народному депутату. Претензії — через суд. Коли я вже розвернувся, щоб іти, Богдан ударив мене. За віком він мені в діти годиться, а я на дітей руку не підіймаю. І не вважаю, що це був інцидент.
Григорій Омельченко йде на вибори №10 у списку партії "Наша Україна". Руслан Богдан — №73 у списку Об'єднаної опозиції "Батьківщина".
Сергій Поярков у кулуарах показує відео "нунсівцям" 71-річному Ярославу Кендзьору та Анатолієві Матвієнку, 59 років.
— Це нокаут! — вигукує Кендзьор.
— Що він мовчить і стоїть? — кривиться Матвієнко.
У цей час у сесійній залі спікер Володимир Литвин оголошує про входження до фракції Партії регіонів колишнього "бютівця" Вадима Коротюка.
— У-у-у-у! — гудуть опозиціонери.
Депутати голосують за пропозицію "регіоналів" змінити план роботи Ради. До виборів парламентарі працюватимуть у сесійній залі один день на тиждень. А мали б — чотири. Пропозицію підтримують 264 голосами.
До курилки на перший поверх спускається позафракційний 48-річний Тарас Чорновіл. Несе кілька газет.
— Я голосував проти такого рішення, не дивлячись на те, що також є кандидатом у депутати, — усміхається. — Мені не так далеко їздити на округ (балотується в окрузі №216 у Києві. — "ГПУ"). Із Верховної Ради — 15 хвилин, якщо немає пробок. Але ж вони проголосували для того, щоб після виборів протягом трьох тижнів прийняти всі законопроекти ще старим складом парламенту. Таке можна порівняти лише з парламентом Іраку. Там раз на півроку збираються, 20 хвилин попрацювали — і розійшлися.
— Виходить, Рада зробила для себе три місяця відпустки на рік, — каже "бютівець" Сергій Сас, 55 років. — Я б рекомендував Литвину з більшістю проголосувати одним махом усі закони й розбігтися.
Нардепи підтримують у першому читанні зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів. Ними передбачається покарання за наклеп. За неправдиву інформацію, поширену в пресі, пропонують ув'язнювати на термін від трьох місяців до півроку.
Коментарі
3Свобода дійсно єдина надія українців на порятунок від ригоанналів.Слава Україні!
Без найменшого сумніву ГОЛОСУВАТИМУ за ВО "Свобода". Наш вибір єдино вірний! Слава Героям!
http://www.youtube.com/watch?v=pT8eiXNoR3M - за таких?
Як законспірований член комісії з моралі, хочу зробити зауваження: вірний - це такий, який вірно служить чомусь чи комусь. В даному разі має бути так: Наш вибір єдино правильний!