На минулих парламентських виборах блок "Наша Україна" провів до парламенту 81 народного депутата. Однак після створення антикризової коаліції "регіоналами", соціалістами й комуністами, фракція блоку своїх членів почала втрачати.
Першими дезертирами стали 42-річний Олександр Волков і 54-річний Володимир Заплатинський.
— История покажет, кто был прав, — відповідав тоді на звинувачення у зраді Волков.
Уже через місяць 30 народних депутатів від "Нашої України" проголосували за прем"єрство Віктора Януковича. А троє з них — Борис Тарасюк, Юрій Павленко та Роман Зварич — увійшли до складу нового уряду.
У вересні планують створити нову коаліцію, увійти до якої має й "Наша Україна". Проте частина "нашоукраїнців" уже оголосили, що підуть в опозицію.
Одним із перших про опозиційність заявив Микола Катеринчук, 38 років. Останнім часом він нерідко робить заяви, які не відповідають офіційній позиції "Нашої України". За це колеги позаочі називають його "другим Зінченком". Руслана Лижичко та Руслан Князевич теж заявили, що перейдуть до опозиції.
Певна кількість "нашоукраїнців" досі ще не визначилася. Не знають, на яких умовах має формуватися нова коаліція. Наприклад, християнські демократи та рухівці вимагають виключити з її учасників Комуністичну партію.
Окрім ідеологічної частини, серед депутатів "Нашої України" є потужне бізнесове крило. Для них дуже важливо опинитися у владі, а не в опозиції.
Миколу Катеринчука позаочі називають "другим Зінченком"
Найвідомішим бізнесменом-політиком у блоці залишається колишній секретар РНБО Петро Порошенко, 40 років. У його "Укрпромінвест" входять Кондитерська корпорація "Рошен", завод "Ленінська кузня", автомобільна група "Богдан", Луцький автомобільний завод, "5 канал", радіо "Ніко ФМ", цукрові заводи та ін.
Екс-міністр з надзвичайних ситуацій Давид Жванія, 39 років, контролює "Діамантбанк". Разом із колишнім головою фракції "Наша Україна" 45-річним Миколою Мартиненком вони керують фінансовою групою "Брінкфорд".
Солідне представництво у фракції має київський бізнес. Процвітаючий "Київміськбуд" делегував у нардепи свого голову Володимира Поляченка, 68 років. До речі, його син — Юрій Поляченко — залишився міністром охорони здоров"я і в уряді Віктора Януковича.
З нетерпінням очікує вересня ще один представник цієї команди — колишній перший віце-прем"єр Станіслав Сташевський, 63 роки. Він у виборчому списку "Нашої України" 82-й. Тому зараз є першим на черзі: як тільки троє нових міністрів-однопартійців складуть мандати, Сташевський одразу стане нардепом. Також мандати отримають Сергій Бичков і Володимир Шкляр.
Мабуть, єдиний бізнесмен-"нашоукраїнець", який завжди може бути спокійним, — це брат президента Петро Ющенко, 59 років. Він є співвласником мережі супермаркетів "Квадрат", компанії "Швидко-Україна" й газети "Україна молода".
За списком "Нашої України" до парламенту потрапив банкір Федір Шпиг, 50 років. 2005 року за $1 млрд він продав банк "Аваль". Список потужних банкірів у "Нашій Україні" продовжує 45-річний Олексій Кучеренко — один зі співвласників групи "Фінанси та кредит". Його партнер, 32-річний Костянтин Жеваго, став депутатом від БЮТу.
Коментарі