вівторок, 27 грудня 2005 17:24

"Ні — капіталізму, так — соціалізму"

7 листопада на столичному Майдані незалежності під червоними знаменами зібралося три тисячі осіб. Комуністи і їхні прихильники святкували 88-му річницю жотневої революції. Перший секретар КПУ Петро Симоненко, 53 роки, закликав відправити у відставку президента та уряд. А ще — приєднатися до Росії і Білорусії, а також повернути всі підприємства державі.

Під гаслами "Ленін, партія, комсомол", "Ні — капіталізму, так — соціалізму", "Буш — фашист, справжній терорист" комуністи пішли спочатку до Секретаріату президента, а потім до Кабінету Міністрів. У їхній бік полетіли апельсини.

Господи, спасибо, что я не бандеровец

— Я краще з"їм або онукам віддам, — пробурмотіла під ніс бабуся, учасниця маніфестації, ховаючи помаранчі в торбу.

Закінчився похід біля пам"ятника Леніну, під пісню "Громыхает гражданская война".

50-річна Наталя Шиманська, архіваріус однієї з київських бібліотек, прихопила з собою кілька плакатів. До комуністів пані Наталя приєдналася  чотири роки тому, коли не могла знайти роботу. На одному з її плакатів було написано: "Господи, спасибо, что я не бандеровец".

Тим часом на Михайлівській площі зібралися прихильники націоналістів. Народний депутат Олег Тягнибок, 37 років, розповів, що до Верховної Ради подав законопроект про заборону  в Україні комуністичної ідеології. Під шквал аплодисментів він додав:

— Упиря треба вбити осиновим частоколом, щоб він не пив кров українську.

Вранці 7 листопада Луганськом проїхали автоколони з прапорами часів Радянського Союзу. Місцевий люд не надто перейнявся маніфестацією: всі поспішали на роботу.

Однак близько 9-ї ранку під "головним" у місті пам"ятником Леніну почали збиратися люди. Лаяли "бандерівців" і першого заступника луганського губернатора, львів"янина Зіновія Гузара. Мітингувальники, переважно похилого віку, слухали керівника місцевих комуністів 37-річного Спиридона Килинкарова. Крім обкому КПУ, той очолює створений на початку травня "Комуністичний фронт Луганщини". Ця організація прийшла з гаслом "Кожен, хто чесний, стань з нами поруч!"

— На этих парламентских выборах надо установить советскую власть здесь, на нашей Луганской земле , — вимагав Килинкаров.

Рівненські комуністи святкували річницю жовтневих подій 88-річної давнини на Театральній площі.

— Что ваша Америка принесет? Проституция — раз, наркомания — два. Нация деградирует! — літня жінка енергійно загинала пальці.

— Та ви осточортіли нам за 350 років, тепер хай краще з Америкою будемо, — емоційно заперечував чоловік. — Он Росія як спивається! Це ще питання, хто деградує.

З Театральної площі відходять маршрутки на Київ. Люди, які чекали на транспорт, принагідно слухали ідеологічну перепалку. Один з них, 39-річний Юрій, у столиці працює вахтовим методом. У дорогу прихопив комуністичну газету, яку безкоштовно роздавали на майдані.

Мітингувальники ще встигли розійтися, а якийсь чоловік у камуфляжі почав розповсюджувати газету "Нація і держава". Рівненці брали і її.

Зараз ви читаєте новину «"Ні — капіталізму, так — соціалізму"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути