Виборча кампанія в розпалі. Соціологи назвали фаворитів. Їхні обличчя і голоси нам знайомі з білбордів і телеекранів. Прийшов час поцікавитися їхніми програмами. Наш співрозмовник — кандидат у мери Києва, лідер партії "Перемога Пальчевського" Андрій Пальчевський, 59 років.
Ви закликаєте українців голосувати розумом. Що маєте на увазі?
— Закликаю людей бути прагматичними. На місцевих виборах ми обираємо владу, від якої залежить, як житимемо в своєму місті, селі чи селищі. Більшість партій вважають, що досить прокричати гучні політичні гасла, закликати до патріотизму, наговорити слів із позитивним змістом, і все — шлях до серця виборця знайдено. А прийшовши до влади, нічого не робити, як нинішній мер Києва Кличко. Не будувати лікарень, не відкривати садків, не розвивати міський транспорт. Лише перед черговими виборами поставити фонтан, лавочку і знову говорити про любов до народу.
Час подорослішати, адже країні вже 30 років. Не сліпо вірити словам, а дивитися на вчинки. Не зумів за шість років вирішити проблеми — то і в наступний твій термін вони не вирішаться. Це ж очевидно, що боксер, музикант чи актор не можуть професійно та розумно керувати містом. Театр повинен нарешті закінчитися. У місцеву владу мають прийти управлінці зі знаннями і досвідом, не заплямовані корупційними скандалами. Зі стратегією і планом дій.
Багато хто розуміє це. Ніхто не заважає нам любити чи не любити президента, бути прихильником якогось вектора розвитку країни. Але не треба все це нести в місцеву політику. Тут мають працювати фахівці. А в нас що більше кажуть про високі смисли, патріотизм, то більше крадуть і менше роблять.
Розраховуєте вийти в другий тур виборів міського голови Києва?
— Я розраховую перемогти. Наші рейтинги ростуть. І мова не тільки про Київ, і не тільки про вибори мера. Партія "Перемога Пальчевського" працює по всій країні, підтримка людей колосальна. Політикам здається, що народ хоче видовищ. А він давно хоче хліба — і в Києві, і в Рівному, і в Одесі. Видовищ ми надивилися за ці роки. Всі прагнуть порядку, зростання економіки, нормальних зарплат і пенсій.
На ваших бордах написано "обґрунтовано". Що це значить?
— Партія "Перемога Пальчевського" — це не тільки Андрій Пальчевський. Ми об'єднали економістів, управлінців, експертів у різних галузях. Наша Стратегія розвитку країни — це те, чого реально досягти найближчим часом. Якщо перестати розкрадати бюджети, звичайно. І якщо ми говоримо, що в Києві можна побудувати лікарню в кожному районі наступного року, то це не порожні слова, а економічно обґрунтований факт. Ось що значить "обґрунтовано".
Так само діятимемо по всій країні. Для початку потрібен ретельний аудит господарства в кожному регіоні. Люди мають знати правду, в якому стані інфраструктура, скільки грошей у бюджетах і як вони розподіляються.
Чи можна це розцінювати так, що будівництво об'єктів соціальної інфраструктури стане вашим пріоритетом?
— Так. І соціальна, і транспортна інфраструктура, зокрема метрополітен, перш за все повинні розвиватися в сучасній столиці. Поступово модернізувати житловий фонд міста. Це масштабна робота. Але її вже потрібно починати, інакше катастроф не уникнути, більшість комунікацій зношені, в аварійному стані. Проблема може виявитися ще глибшою, ніж припускаємо. Влада ж звикла приховувати правду. Ось тонни ртуті лежать на покинутому столичному заводі "Радикал", і всі мовчать.
Але першим кроком — без цього ніяк — буде відсторонення від посади всіх корупціонерів із відкриттям кримінальних справ і покаранням винних. У країні має бути запроваджена персональна відповідальність чиновників. Не можна, щоб, наприклад, як у випадку з банком "Аркада", з людей взяли гроші, квартири не побудували, і ніхто не винен. Так не буває.
За рахунок чого має розвиватися економіка країни?
— Розвиток можливий, коли створюватимуть робочі місця і в людей зростатимуть доходи. Тому на місцях повинні прийти нові люди, які не "розпилюватимуть" бюджети, а дбатимуть, щоб кошти заходили в регіон. Потрібно створити "дорожню карту" сталого розвитку регіонів. Чиновники у прямому сенсі мають бігати за інвесторами, створювати умови для відкриття підприємств. Це їхні обов'язки, за виконання яких мають відповідати.
Звісно, є завдання, які не вирішити на місцевому рівні. Податкова система, наприклад. Для її зміни потрібен вплив на парламент і уряд. "Перемога Пальчевського" на шляху до цього.
Коментарі