![](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/667/667393_1_w_300.jpg?v=0)
26 грудня 2013 року на майдані Незалежності всю ніч розмальовував будівельні каски 42-річний Юрій Яськів із Тернополя.
— Побачив чоловіка в касці з тризубом і написом "Стоятиму до кінця". Літери були нерівні. Вирішив, що зможу намалювати краще. Першу каску оздобив звичайним маркером. Намалював ромашки. Згодом з'явився вологостійкий маркер, потім — акрил і лак-спрей, — розповідає Юрій. Витрачає 2 год. на каску. Він один із перших художників на Майдані. За час Революції гідності розмалював понад тисячу касок.
Дарував хлопцям, які захищали барикади.
— Наші каски сприймали як обереги. Казали, вони захищають від куль, із ними спокійніше. Ми малювали позитивні сюжети, — говорить 59-річний Василь Власюк.
У липні 2014 року одну з касок продали на інтернет-торгах у Канаді за $1 тис. Її власником став американець українського походження адвокат Андрій Филипович. За кілька днів на цьому ж аукціоні американка українського походження Антоніна Стародуб купила каску за $3,2 тис. Гроші перерахували родинам загиблих в АТО. Зараз в інтернеті розписані каски з Майдану продають від 450 грн, щити — від 1 тис. грн.
Свої полотна писали львівський іконописець Лев Скоп, рівненський карикатурист Юрій Журавель. 2014-го художниця Марія Діордічук 12 картин із серії "Кольори волі", які намалювала на Майдані, показала на виставках в Україні та семи країнах ЄС.
Коментарі